Otázka na tému Opuch ďasna

Bolesti, horúčka, opuch ďasna...

Dobrý den. Pred viac ako týždnom ma začali bolieť zuby. Bral som tablety od bolesti a prešlo to po pár dnoch. No neskor mi opuchlo dasno nad hornou jednotkou a potom sa opuch rozšíril aj na peru a okolo nosa, je stvrdnuty a trochu bolí na dotyk. Zubárka mi povedala že od zubov to není a na rentgene sa nič neukázalo vraj je všetko uplne v poriadku. Bral som antibiotiká čo mi predpísala a včera som dostal teploty. Už pred dvoma rokmi bol ten zub trochu vrtany a mám 17 rokov. Chcem sa opytať či mi viete povedať o čo asi ide a či sa nemože jednať o odumrety zub, či by na rentgene keby bol mrtvy sa to neprejavilo a ake su následky. Dakujem za odpoved Marian

Odpoveď

Dobrý deň,

Na rentgene vôbec nemusí byť vidno, či je niektorý zub mŕtvy alebo nie. Takýto rozšírený opuch by tomu ale nasvedčoval. Výrazný opuch v oblasti hornej pery môže mať vážne komplikácie, tak ak teploty neustúpia do 24 hodín, vybral by som sa znova k lekárovi.
Ak to nebude od mŕtveho zuba, mohlo by sa jednať o parodontálny absces, to by ste však musel mať zjavné nedostatky v ústnej hygiene a prítomné silné nánosy zubného kameňa.

Návrat

Súvisice otázky s témou Opuch ďasna

Súvisice články s témou Opuch ďasna

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Opuch ďasna, skúste vyhľadávanie s výrazom Opuch ďasna v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

vytrhnuty zub

07. 08. 2014 10:46 | Eva | reagovať

Dobry den pan doktor. Vcera mi trhali zub lebo som tam mala zapal Dnes ma to uz ani neboli len citim mierny opuch a mam teplotu. Je to v poriadku? Dakujem za odpoved.

RE: vytrhnuty zub

09. 08. 2014 22:06 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Na to, že to je len jeden deň po extrakcii, je to v poriadku. Ak by sa opuch zhoršoval, teploty neustúpili, alebo sa stupňovali bolesti, tak sa ohláste svojmu stomatológovi.

Pridať komentár

Štítky