Otázka na tému Bolesť zuba - hlboký kaz

Bolesť po ošetrení kazu

Dobrý deň, dnes 3.1.2012 som navštívila zubára, pretože mi vypadla plomba zo spodnej stoličky. Pani doktorka mi našla kaz a vyvŕtala ho. Všetko robila v lokálnej anestéze. Keď anestéza prestala účinkovať dostavila sa pomerne silná bolesť zuba a vo vnútri cítim taký menší opuch (ale nič nemám začervenané). Chcem sa spýtať, či je táto bolesť normálna a ako dlho môže trvať.

Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Normálne je nejaké mierne rozcitlivenie zuba po zhotovení výplne, nie však silné bolesti. Prípustná by mohla byť aj bolesť silnejšiej intenzity, pokiaľ by Vám lekárka na spomínanom zube plnila koreňové kanáliky, prípadne ak by použila intraligamentárnu anestézu (špeciálny spôsob podania injekcie, kde sa ampulka vkladá do nástroja podobnému pištoli a pomocou tenkej krátkej ihly sa anestetikum pod vysokým tlakom vpraví do štrbiny medzi zub a kosť). V tom druhom prípade máva približne tretina pacientov niekoľkohodinové bolesti na záhryz a pocit povystúpeného zuba. V obidvoch prípadoch bolesti prejdú po užití bežných analgetík, pokiaľ nie, vráťte sa k lekárovi, pretože pôjde skôr o inú situáciu, ktorú je vhodné riešiť.

Kaz zubuKaz zubu

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesť zuba - hlboký kaz

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesť zuba - hlboký kaz, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesť zuba - hlboký kaz v našej zubnej poradni.

Štítky