Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Odstránenie koreňov zuba

Dobrý den, asi pred rokom sa mi odlomilo zo stolicky predposlednej vlavo hore, za nou mam este zub mudrosti, a na to o pol roka, kedze som to zanedbala, vypadla aj ta druha polka, ktora ostala zvonku…ale ostal mi v dasne kusok zubka, na co som prisla neskor, kedze sa to nijak neuzatvaralo… no teraz to zacalo boliet…9.januara mam ist k svojej zubarke ale dost to boli tak asi pojdem na pohotovost, len ma zaujima, ako to vyberu? ak trosku nadvihnu dasno tak by sa to malo dat chytit, no neviem, bojim sa nejakeho chirurgickeho zakroku..ma zubar nejake speciane nastroje ci metody? ak si dam pichnut nieco proti bolesti tak by som nemala citit bolest vsak? alebo nejake lahke narezanie urobia aj na pohotovosti? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade treba podotknúť, že pohotovostné ambulancie sú tu na to, aby Vás zbavili bolesti do toho času, kým sa dostavíte k svojmu stomatológovi na ošetrenie. Inak ale nemusíte mať strach: v drvivej väčšine prípadov je možné pichnúť anestézu šetrne a tak, aby bol celý zákrok úplne bezbolestný. Je smutné, že ste to tak zanedbali a počkali, kým sa zub úplne rozpadne.

Koreňové kanáliky - detailKoreňové kanáliky – detail

Sama si tým komplikujete situáciu, či do náročnosti zákroku, dĺžky liečenia a samozrejme aj z finančného hľadiska. Každopádne však aj na takto „utopené“ korene existujú nástroje a spôsoby na ich odstránenie a často je to omnoho menší stres, než pacient očakáva.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

vytrhnuta stvorka koren zostal vo vnutri prirasteny o kost

15. 08. 2014 14:37 | Maria | reagovať

mam strach co bude nasledovat,moze sa ten koren vytlacit sam von po urcitom case jedna sa o mrtvy zub bojim sa co bude nasledovat prosim poradte mi dakujem

skúsim pomôcť

15. 06. 2016 15:30 | Michaela | reagovať

S koreňom treba isť ku svojmu zubárovi , koreň ti musí vybrať.Dá ti inekciu aby ta to nebolelo .Choj s tím čo najskôr aby sa ti to nezapálilo.Ja osobne som mala koreň zúbar mi dal inekciu a potom mi ho vybral mne nezabrala inekcia , mala som to zapálene .
Mám ešte dva korene ktoré mi ide vybrať . Ja len dúfam že tento krát ma to bolieť nebude …ja som si povedala že aspoň to budem mať za sebou , pôjdem tam zavriem oči a poviem si ja to zvládnem… už ma to bolieť nebude , budem mať pokoj. prajem ti veľa šťastia , zvládneš to :)

Pridať komentár

Štítky