Otázka na tému Hrčka na lícnej sliznici

Hrčka nad hornou päťkou

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, nad hornou päťkou t.j. mrtvy zub sa mi urobila hrčka, ktorá bola na dotyk veľmi bolestivá. Urobili mi rontgen, ale ten bol v poriadku. Doktorka mi hrčku prerezala, žiaden hnis nevytiekol, iba trocha krvi. Ešte raz mi prečistila kanáliky a dala nejakú vložku. Zase tam mam hrčku, len neviem, či je to kvôli tomu, že sa mi to ešte hojí (rez bol vykonaný pred siedmymi dňami.
Inak už ma nebolí ani zub ani dasno. Prosím Vás mohli by ste mi poradiť? Ďakujem veľmi pekne a želám pekný večer.

Odpoveď

DObrý deň,

Pokiaľ je hrčka presne na mieste bývalého rezu a je možné ňou hýbať vo vzťahu ku kostnému podložiu, tak je to pravdepodobne iba jazva po narezaní, ktorá sa bude časom zmenšovať. Pokiaľ je to hrčka na kosti, to znamená, že cítite pod prstom tvrdé vyklenutie, ešte nemusíte panikáriť, niekedy sa takáto vec objaví aj nad dobre ošetreným zubom. Dôležité je, ako sa v priebehu času bude vyvíjať obraz na rtg snímke. Ak bude zub a okolitá kosť kľudná, v priebehu mesiacov sa stratí aj hrčka nad koreňom. Ak sa to bude vyvíjať inak, mal by to vidieť stomatológ vážnejšie sa zaoberajúci endodonciou.

Hrčka nad zubomHrčka nad zubom

Návrat

Súvisice otázky s témou Hrčka na lícnej sliznici

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Hrčka na lícnej sliznici, skúste vyhľadávanie s výrazom Hrčka na lícnej sliznici v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

hrčka na ďasne

08. 02. 2013 20:14 | Anna | reagovať

dobrý večer chcela by som sa spytať prečo sa my urobila hrčka na ďasne???

RE: hrčka na ďasne

08. 02. 2013 22:05 | rudolf novotný | reagovať

Neviem, možno preto, že ste na základnej škole kradli spolužiakom desiatu…?

Pridať komentár

Štítky