Otázka na tému Starostlivosť o detský chrup

Čistenie zúbkov u detí do 2 rokov

Dobry den. Syn ma 17 mesiacov. Od akeho veku mozem pouzivat pri cisteni zubkov pastu. Citala som ze niektory zubary do 2 rokov neodporucaju pastu, lebo dieta nevie vypluvat iny v tom nevidia problem. A je elmex pasta najlepsia na zubky,lebo obsahuje este oluflor alebo aj obycajna perlicka ci vademekum su dobre. A odporucate pouzivat elmex gel na zubky? Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V podstate pastu u malého dieťaťa používať môžete, no na kefku by ste jej mali dať naozaj iba minimum ( veľkosť špendlíkovej hlavičky). Keď si zúbky doumývate, dajte mu vypláchnuť vodou a pochváľte ho, ak sa mu to podarí. Je pravda, že pasty s olafluorom (tj.aminfluoridom) majú lepší protikazový efekt, pri takomto množstve na tom však až tak veľmi nezáleží.

Dieťa pacientDieťa pacient

Gel s vyššou koncentráciou fluoridov môžete naozaj používať až vtedy, keď sa dieťa naučí vyplachovať. To najdôležitejšie však je zuby mechanicky očistiť kefkou, na tento účel je najvhodnejšia jednozväzková kefka. Výbornou alternatívou zubnej pasty je zubný krém Tooth Mousse, ktorý neobsahuje fluór, no napriek tomu má výborný protikazový účinok. Môžete ho používať tak isto ako zubnú pastu, no s tým rozdielom, že po čistení sa už ústa nevyplachujú. Akékoľvek predávkovanie pri Tooth Mousse nehrozí, s opatrnosťou ho však treba užívať pri alergii na mliečne bielkoviny. V obchode ho nezoženiete, no môžete si ho objednať u svojho stomatológa.

Návrat

Súvisice otázky s témou Starostlivosť o detský chrup

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Starostlivosť o detský chrup, skúste vyhľadávanie s výrazom Starostlivosť o detský chrup v našej zubnej poradni.

Štítky