Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Keramický mostík, zubný implanát - čo si vybrať?

Dobry den,v dolnej celusti mi nenarastli obidve 5-ky. Na jednej strane mam podla doktorky priliz maly priestor na implantat. Takisto na oboch stranach nemam dostatok kosti pre jeho upevnenie. Na 6-kach mam amalgamove vyplne. 4-ky su zdrave. Chcem sa spytat, ci je mozne nahradit chybajuce zuby inlayovymi mostikmi, resp. takymi, ktore by boli na 6-kach upevnene inlaymi a na 4-kach korunkami, pripadne ake riesenie by bolo podla Vas najvhodnejsie? Ci zvazovat aj moznost implantatov s tym, ze chybajuce kostne tkanivo by sa doplnilo novou kostou a susediaca 4-ka by sa zbrusila a nasadila korunka, aby sa vytvoril priestor na implantat. Este by ma zaujimalo, ake su kontraindikacie pri fazetach bez brusenia. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ máte štvorky zdravé a na šestkách máte väčšie výplne, tak by som v prípade inlayového mostíka situáciu riešil presne naopak, ako vravíte – na šestku by prišla korunka a do štvorky by som ukotvil inlay. Takéto konfekčné riešenie problému môže fungovať, no na môj vkus je príliš deštruktívne. Práve preto by som sa priklonil skôr k mostom na sklenených vláknach, pri ktorých nezáleží na sklone zubov a zmenšenú šírku medzery možno korigovať vhodnou modeláciou kompozitom.

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - pohľad zhora predMost na sklenených vláknach – pohľad zhora pred
Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach Most na sklenených vláknach - pohľad zhora po ukončení práceMost na sklenených vláknach – pohľad zhora po ukončení práce

Riešenie implantátom by taktiež nebolo zlé, medzeru by som však pred implantáciou rozhodne neroširoval korunkou na štvorke, ale asi skôr zábrusom a tenkým fotokompozitným prekrytím zábrusu. Prikladám Vám fotografie riešenia straty dolnej pätorky s úzkou medzerou a sklonenou šestorkou.

Zubný implantátZubný implantát

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.

Štítky