Otázka na tému Zubný implantát

Vlastný zub ten najlepší zubný implantát...

dobry den. mam 30 rokov a zuby v katastrofalnom stave. zivim sa v podstate v umeleckej oblasti a pri jednani s velmi zaujimavymi ludmi moj usmev vzbudzuje urcitu nedoveru a podobne. rozmyslam nad kompletnou vymenou hornych zubov zubnymi implantatmi. sice celkom slusne zarabam, lenze rozbehnute veci mi umoznuju uvolnovat peniazky len postupne.

zaujima ma teda, ci je mozne kompletnu vymenu rozdelit na viac etap,kde by som si predstavoval aplikovat v trojmesacnych intervaloch vzdy po dva implantaty, samozrejme, pokial je to vobec mozne, aj z hladiska kvality atd.

nad mostikom,alebo podobnou fixnou nahradou zatial nepremyslam z dovodov,ze financovat takuto nahradu treba pravdepodobne naraz a to si, zial,zatial nemozem dovolit.lenze je to akutne a s prednou castou kvoli estetike potrebujem zacat co najskor.za nazor vopred dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Nie som si istý, či je Vaše rozhodnutie vymeniť vlastné zuby za implantáty, správne. (Z môjho pohľadu je to nonsens z funkčného, estetického aj finančného hľadiska!!!)

Zubný implantátZubný implantát

Povedzme ale, že viete o čom hovoríte a tiež že na to máte nejaký dôvod. Takže odpoveď na Vašu otázku je: áno, dá sa to. Rozdelením celkového ošetrenia na fázy však môžete stratiť dosť veľa peňazí, pretože takto budete nahrádzať zub po zube, čo v praxi znamená: jeden zub – jeden implantát. Spočítajte si počet zubov v ústach a vynásobte to povedzme 1000 eurami a výjde Vám suma potrebná na Váš prerod. Ak by sa to robilo naraz, je možné že celý horný oblúk zubov by ste mohol mať zavesený na povedzme 6 implantátoch, čo je v podstate dva nahradené zuby na jeden implantát…o dosť peňazí menej.

Ak by ste predsa len nevedel, o čom hovoríte, rád by som Vám dal do pozornosti, že s vlastnými zubami sa dajú často robiť zázraky aj keď sú naoko v zlom stave.

Aby ste počas rozbehnutých zubných rekonštrukcií nebol esteticky hendikepovaný, je možné počas obdobia vyhotovovania novej náhrady (napríklad korunky alebo mostíka) zhotoviť dočasné náhrady, presne tak ako u implantátov. (Z dobrej ambulancie už dnes neodídete z obrúseným zubom..)

Samozrejme, že dať dokopy zničený chrup stojí peniaze, ibaže pri Vašich plánovaných investíciách to môže výjsť maximálne na polovicu. A skoro vždy platí, že vlastný zub je najlepší implantát.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky