Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Teplota po ošetrení koreňových kanálikov

Dobrý den,chcem sa opýtat,

mala som v zube dlhší čas velkú dieru,ale začalo ma to boliet(asi dva dni)tak som navštívila svojho stomatologa,ten mi zub ošetril bielou plombou,ale bolest nadalej pretrvávala, asi po týždnovom trápení som išla znova, kedy mi lekár ošetril kanáliky a nechal otvorený zub, nemám to moc opuchnuté a ani ma to moc nebolí, skor cítim mierny tlak v zube, ale po ošetrení som dostala vysoku teplotu 38,5 a to v noci, teraz cez den nemám teplotu, a cítim sa dobre ,ale chcem sa opýtat či je to dobré s teplotou, či mám znova navštívit lekára, alebo je teplota úplne normálna, a či je dobré prikladat na opuchnuté miesto lad, a či nieje potrebné užit ATB? dakujem za odpoved

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade by som sa snažil dopátrať, či sa Vám teplota zvýšila v súvislosti s ošetreným zubom. Pokiaľ áno, nie je to celkom bežné, ale nemusí to ešte znamenať žiadne vážne komplikácie. Pokiaľ teplota vyskočila len prechodne a jednorázovo, je to preto, že pri ošetrení sa do krvného obehu dostalo väčšie množstvo baktérií alebo ich súčastí, vyvolávajúcich teplotu.

Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Pokiaľ by teploty pretrvávali, antibiotiká nejak extra nevyriešia situáciu, mohli by Vám akurát pomôcť odsunúť riešenie na január, kedy bude v ambulanciách menší frmol. Z môjho pohľadu to však nie je celkom zodpovedné. V prípade teplôt by ste teda mali navštíviť stomatológa, ktorý zub dôkladnejšie prečistí a tým odstráni príčinu vzniku problémov.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky