Komplikované ťahanie zubného koreňa

Dnes mi trhali 6 dole v pravo. Zub som mala zlomeny, takze mi tahali len koren. Mala som to dost komplikovane, po vytrhnuti som isla na rtg a zistili mi, ze mi tam este zostalo . Znovu kreslo a trhanie injekcia nezabrala a vsetko som citila…no strasne nieco. Prisla som domov a v rane som si zbadala nieco biele celkom ako zub. Je to normalne alebo mi to budu zase vyberat alebo co mi poradite???? Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ ste na konci zákroku boli znova na RTG, tak je možnosť ponechaného zvyšku zuba v lôžku po ťahaní. Ak ste však aj neboli, je naozaj málo pravdepodobné, že lekár pri detailnej obhliadke lôžka pri dobrom nasvietení nezbadal to, čo Vy vidíte doma v kúpeľni. Preto si myslím, že to čo vidíte je kostná stena lôžka zuba. Tá by sa mala postupne prekryť granulačným tkanivom a zahojiť.

Návrat

Súvisice otázky

Pridať komentár

ťahanie koreňa

18. 10. 2015 13:43 | Dominika | reagovať

Dobrý deň veľmi by som potrebovala poradiť, v piatok som bola u svojej zubárky ktorá mi vybrala zo zuba vložku a prečistila mi kanáliky a opäť mi zub zavrela. V sobotu som musela isť na pohotovosť s tým pretože do rána som opuchla, zub tam už nemám ostala mi tam len veľká diera a moja zubárka mi vravela že mi budu vyberať z tej diery koreň. Na pohotovosti mi doktor povedal že moja zubarka mi korene mala už davno vybratať a zostal zhrozeny hned som sa pytala či to vyzera veľmi zle a povedal mi že nebude klamať že ano vyzera to dosť zle… zajtra mám isť ku svojej zubárke po RTG a mám isť ku stomatochiururgovi vyberať koreň z toho zub, prosím poradiť ako to vlastne prebieha mam z toho veľky strach pretože doktor na pohotovosti mi povedal že môžu nastať aj komplikácie pri vyberaní koreňa.. ako dlho sa koreň vyberá? za aký čas sa mi to zahoji?

ĎAKUJEM za odpoveď veľmi pekne

Pridať komentár

Štítky