Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesť zubov

Dobrý deň, asi pred dvomi tyzdnami (ked sa riadne ozimilo-zacalo mrznut) som zacal pocitovat precitlivelost na zuboch (proste taku ako ked je oslabena sklovina a napijeme sa studeneho ci studeny vzduch).

Nejak som si to nevsimal, pretoze to bolo prekonatelne, ale dnes rano som sa zobudil na hroznu bolest a ta bolest mi skakala z jednotky vpravo hore(najvacsia bolest) cez dvojku vpravo hore(mierne) a dole vpravo jednotka, dvojka a trosku som citil aj trojku, ale obidve jednotky , no to je v momentoch az neznesitelne.

Po poklepani citim citlivost len na tej hornej jednotke, ale kaz tam nie je. Uz som pouzil vsetky dostupne mediciny na znizenie bolesti (paradontax aj pastu aj vodu- vsetky mozne bylinne roztoky a nezachranili ma ani tabletky na utlmenie bolesti) Chcem sa opytat kde asi moze byt problem a ci to moze ta bolest vystrelovat napr. aj z pravej dolnej sestky (tu mi robili v maji a odvtedy mi tam krvaca dasno… teda krvacaie dasien pri zmene pocasia je u mna normalne :( dakujem za radu… navsteve zubara sa momentalne vyhybam, ale posledna moznost bude samozrejme vykradnut banku a idem :(

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdepodobnosť, že by to bolo z pravej dolnej šestky je naozaj minimálna. Omnoho pravdepodobnejšie bude na príčine jednička vpravo hore. Pokiaľ sa v nejakom zube rozvinie zápal nervu, môžu kľudne bolieť aj zuby naokolo. Pokiaľ takúto vec necháte tak a nejak to pretrpíte, bolesť sa bude stupňovať a po niekoľkých dňoch zrazu prejde.

Pacient má pocit, že je to konečne ok, no v podstate len definitívne a úplne odumrel nerv, bolesti načas prejdú, no vnútri zuba ostáva mŕtve tkanivo. Je len otázkou času, kedy sa v ňom začnú množiť baktérie a vznikne v ňom gangréna so zápalom okolitej kosti. To sú presne tie stavy, kedy pacient opuchne ako balón. Takže Vám asi nič iné neostáva, len vykradnúť nejakú opustenú pobočku a zájsť k stomatológovi.

Dentonet

Odpovedal: Dentonet

email: dentonet@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky