Zuby v hroznom stave

Dobrý deň, mám 15 rokov a môj stomatológ zistil že mi nenarástli všetky stoličky iba 6 a tie sú v hroznom stave. Som objednaná na vytiahnutie jednej z nich a dnes sa mi z inej stoličky odlomil kúsok zuba. Chcela by som sa opýtať či mi nejako neuškodí ak mi ten zub vytiahnú a či mám ísť k stomatológovi s tou zlomenou stoličkou aj keď ma nebolí. Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade si musíte položiť otázku, či svojmu lekárovi dôverujete. Pokiaľ nie, nájdite si niekoho, komu môžete dôverovať. Pokiaľ v neho máte dôveru, ale nie ste si istá v rozhodnutí, spýtajte sa ho na detaily. Prečo Vám odporučil konkrétny typ liečby a aké sú iné možnosti. Ja Vám viem povedať len toľko, aby ste sa nenechali oklamať vlastnou myšlienkou, že ak niečo nebolí, že je to v poriadku. Ani vysoký krvný tlak Vás nebolí, ani cukrovka, ani zlyhanie pečene, a predsa nie je rozumné ich neliečiť.

Prepáčte, ale na to, či Vám nejako uškodí strata stoličiek ste mali myslieť skôr, teraz je to už v háji (vysoko pravdepodobne Vašou chybou) a nedá sa to vrátiť späť. Bohužiaľ hodnotu vecí si uvodomujeme často až vtedy, keď ich strácame…

Návrat

Súvisice otázky

Štítky