Otázka na tému Zubný mostík

Zubný keramický mostík

Dobry den.
Chcela by som sa Vas spytat, uvazujem nad kermickym mostikom, kedze na 1 hore mam uz 10 rokov korunku,z druhej 1 mam vytiahnuty nerv a uz nie je biely. Hned 2-ku vpravo mam dost krivu a navyse mi vyrastla asi 7–8mm vyssie ako ostatne zuby.Zubarka navrhla tu dvojku odstranit.

Chcela by som vediet ako dlho sa to v predu bude hojit a ci sa mi to dasno znizi do takej vysky ako su ostatne zuby, aby to po nasadeni mostika vyzeralo ok.

A este:dvojku vlavo mam trocha tmavsiu ako ostatne zuby a na snimke zubarka zistila,ze hore nadnou mam zub v dasne,ktory nevyrastol. Je mozne,zeby ta dvojka bola este mliecna? Ako mozem zistit, ci je ten zub este mliecny? A uz som nad nim mala niekolkokrat aj vacok. Co to mohlo sposobit? Zeby nespravne vycisteny zub kde mam korunku? Je toho trocha viac,za odpoved vopred dakujem.

Pekny den prajem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Vaša situácia je príliš komplikovaná na to, aby som ju rozlúštil podľa opisu. Niektoré veci Vám však môžem zodpovedať.

Po extrakcii zuba sa rana zahojí asi po mesiaci, v akej výške bude, to netuším.

Zubný keramický mostíkZubný keramický mostík

Nedokonale ošetrený zub môže mať za následok vznik vačku, ale či je to aj Váš prípad, to neviem. A podobne je to aj s Vašou dvojkou. Stáva sa niekedy, že trvalý zub nemá dostatok miesta na prerezanie, alebo je postavený v zlom smere v kosti, a tak neprereže a pôvodný mliečny zub ostáva na mieste. Ten je na rozdiel od trvalého menší, má svetlejšiu kriedovú farbu a je náchylnejší na vznik kazu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky