Otázka na tému Starostlivosť o detský chrup

Cumlíky a dudlíky a zúbky...

Dobry den. Prosim vas poradili by ste mi? Je to ohladne cumla a neviem co mam robit. Syn ma 15 mesiacov a dudle si cumlik co je urceny pre deti od 0 do 6 mesiacov. Samozrejme ze som skusala mu ho vymenit za vedsi co je od 6 do 18 mesiacov ale ten odmieta a nadrapuje ho z neho.

Ja sa ale bojim ci mu cumlanie takehoto maleho cumla nemoze sposobit deformaciu dasien alebo skryvit zubky… maly ma silikonovy cumel, tiez som sa docitala ze je vhodnejsi latexovy lebo je maksi a nedeformuje tak dasna a zuby,neviete co je na tom pravdy?

Inak latexovy synovi tiez nechuti, len ten silikonovy.

Dakujem za radu

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade si treba uvedomiť, že každý cumeľ je pre dieťa nevhodný. Nemá žiaden pozitívny vplyv na vývoj chrupu a každý môže spôsobiť deformitu chrupu. Je preto vhodné v období prerezávania zubov od neho dieťa odnaučiť. Najjednoduchší spôsob je jeho konček odstrihnúť. Deťa sa k nemu nebude vedieť prisať a samo ho odhodí. Neviem Vám to zaručiť, ale väčšinou to funguje.
Ak už dieťa cumeľ musí mať, je možné, že latexový na zuby vyvíja menší tlak, avšak je naň viac alergií.

Dieťa s cumlíkomDieťa s cumlíkom

Návrat

Súvisice otázky s témou Starostlivosť o detský chrup

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Starostlivosť o detský chrup, skúste vyhľadávanie s výrazom Starostlivosť o detský chrup v našej zubnej poradni.

Štítky