Otázka na tému Biele fľaky na zuboch

Biele fľaky na zuboch

Dobrý deň, na dvoch predných zuboch mám biele fľaky, ktoré nie sú len povrchové ale sa nachádzajú aj vnútri zubov. Neviem čo bolo príčinou ich vzniku ale vraj sa nedajú odstrániť. Chcela by som použiť bieliace pásiky, ale veľmi sa bojím, že by sa vybielili aj tieto už biele fliačiky a ešte viac by vyzneli oproti mojej farbe zubov. Myslíte si, že je možné , aby sa tieto škvrny vybielili ešte viac ? Odporúčate mi použiť bieliace pásiky? Vopred ďakujem za odpoveď, Kristína

Odpoveď

Dobrý deň,

Osobne nie som zástancom nejakých bieliacich pásikov, pretože je pri nich výsledok aplikácie neistý a môže byť deštruktívny na ďasná.

Čo sa týka Vašej otázky, tak vo všeobecnosti pri bielení zubov nedochádza k vybieleniu škvŕn, pretože tie majú úplne iné zloženie skloviny. Skôr naopak, bielením sa zosvetlí ich okolie a tým sa stanú na zube menej kontrastnými.

Po bielení by som Vám doporučil dlhodobé užívanie zubného krému Tooth Mousse. Ide o mliečny výťažok vápennatých a fosforečných zlúčenín, ktoré pekne remineralizujú sklovinu (čím sa odstraňuje citlivosť a predchádza zubnému kazu) a majú vplyv práve na biele škvrny skloviny. Tým, že ich remineralizujú, menia sa ich optické vlastnosti, stráca sa ich kriedový vzhľad, stávajú sa priehľadnejšie, ich okraj akoby sa rozptýlil a ďaleko menej ich na zube poznať. Krém sa používa večer po umytí zubov, vytlačíte si na prst veľkosť hrášku, nanesiete si krém na zuby a necháte pôsobiť bez oplachovania celú noc.

Bohužiaľ, Tooth Mousse bežne v lekárni nekúpite, asi najjednoduchšia cesta je objednať si ho cez svojho stomatológa, alebo ak máte niekde po ruke sídlo firmy, ktorá sa zaoberá zásobovaním stomatológov, vysoko pravdepodobne si to môžete zakúpiť priamo tam.

Návrat

Súvisice otázky s témou Biele fľaky na zuboch

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Biele fľaky na zuboch, skúste vyhľadávanie s výrazom Biele fľaky na zuboch v našej zubnej poradni.

Štítky