Krvácanie po extrakcii zubov. Je to normálne?

Dobrý deň,
20. 10. som absolvovala extrakciu troch retinovaných osmičiek v celkovej anestéze. Asi od 22. 10. sa ráno budím s ústami plnými krvi – je to normálne? Takisto keď si pooobede ľahnem na hodinku – dve, potom musím vypľuť a vychláchnuť si ústa. Cez deň mi to ale vôbec nekrváca.. Môj stomatochirurg mi už vybral stehy, povedal, že všetko je tak, ako má byť. Ko iba v prípade ťažkostí. Myslíte, že je to dôvod na to, aby som za ním išla alebo je to bežné po takomto zákroku? ďakujem. Iva

Odpoveď

Dobrý deň,

Občasné krvácanie po extrakcii je viac-menej normálne, pokiaľ ste podstúpili hneď tri extrakcie, a to ešte osmičiek, tak sa takýto fenomén dá očakávať.

Stav môže ešte zhoršiť prípadná menštruácia, kedy dôjde k dočasnému „zriedeniu“ krvi a teda aj vyššej náchylnosti na krvácanie. Krvácavosť môžu ešte zvýšiť niektoré lieky na utíšenie bolesti (aspirín, acylpyrín…), fajčenie a alkohol. Pokiaľ to inak nekrváca, nejako by som sa kvôli tomu netrápil.

Návrat

Súvisice otázky

Pridať komentár

Extrakcia zubov

20. 11. 2011 18:06 | GIna | reagovať

Dobry den. Ja som tiez absolvovala extrakciu zubov a dost mi pomohla rada jednej znamej. Poradila mi pred operaciou nasadit enzymi kvoli lepsiemu a rychlejsiemu hojeniu. Kupila som si Wobenzym a zacala uzivat podla letaciku. Vsetko sa pekne a rychlo zahojilo, takze urcite odporucam.

Pridať komentár

Štítky