Otázka na tému Bolesti zubov

Pretrvávajúca bolesť...

Dobrý deň.

Bolí ma zub aj keď už mám vytrhnuté nervy. Minulý utorok (25.10) mi zubárka vytrhla nerv zo zubu, ktorý ma neskutočne bolel. Bolesť sa začala, keď mi rástol zub múdrosti. Zub údrosti je už mesiac a niečo vytrhnutý a prakticky zahojený, pretože na moje prekvapenie som nemala žiaden zápal ani nič podobné.

Mňa ten zub múdrosti ani nebolel, mne vyvierala tá bolesť cez ostatné bočné zuby, najmä cez zub 6, či ako sa to vola. Skrátka 2 od konca na ľavej strany (nepočítam zub múdrosti v poradí). No ako som už písala, po mesiaci už aj vytiahnutého a zahojeného zuba múdrosti ma tá 6 začala zase takisto bolieť ako keď som mala zub múdrosti.

Bola som u zubárky a tá vravela, že to môže byť ešte v dôsledku hojenia a vyvŕtala mi ten zub s tým, že tam mám kaz. Mala som vložku a cítila som, že to nebude ono, tak som k nej zašla a vybrala mi nerv. Prvé dva dni to bola normálna bolesť po vytrhnutí nervu, ale už je nedeľa a mňa to stále veľmi bolí. Dá sa to vydržať, ale je dosť nepríjemné. Celý zub je citlivý, ak sa ho dotknem iným zubom. Ďasno okolo je citlivé, mám tam fakt len mierny opuch (ale to určite len z podráždenosti,ak si to neochytám prstom, tak opuch vôbec necítiť). Nemám ani teploty a ani nie som opuchnutá. Zajtra idem k zubárke,ale mám sa obávať či to nie je vážne?

Odpoveď

Dobrý deň,

Je možné, že problém na šestke vôbec nesúvisí s tou osmičkou. Bolesti ktoré momentálne máte môžu byť preto, že liečba kanálikov nie je ukončená – možno niekde ostal zvyšok živého nervu, ktorý je teraz dráždený dezinfekčnou pastou, možno je v zube nejaká pretrvávajúca infekcia, ktorú ešte bude treba potlačiť… ťažko povedať, každopádne to treba dotiahnúť do konca.

Za problém by som považoval, až keď Vás to bude naďalej pobolievať viac ako týždeň-dva po ukončení liečby. Dovtedy to netreba vzdávať.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

vybratie nervu

22. 02. 2014 05:58 | Bianka | reagovať

Dobrý den, chcem sa nieco spytat. Od stredy ma pobolieval zub, az som sa v piatok zobudila opuchnuta. Isla som večer na pohotovost, vybrali mi mervy . teraz cítím nejaku malu dierku v zube, ale neviem či mi nedala aj nieco na vyliecenie. Je sobota Rano, zub ma bolí ked scvaknem zuby, a stále som opuchnuta. Viete mi poradit co dalej? Mám ist znovu na pohotovost? Dakujem

RE: vybratie nervu

23. 02. 2014 22:28 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Nie, pohotovosť Vám už nepomôže. Odtvorili Vám zub, ktorý bol zvnútra zahnisaný, zvyšok by mal dokončiť Váš stomatológ. Musí preliečiť kanáliky a definitívne uzavrieť zub. Hovorí sa tomu endodontické ošetrenie.

Pridať komentár

Štítky