Otázka na tému Zubný mostík

Zapálené ďasná okolo mostíka... je živicový mostík riešením?

Dobry den, chcela by som sa spytat. Mam rocnik keramicky mostik na celom vrchu. Poslednu dobu mam casto zapale dasna okolo mostika. Presla som k inemu zubarovi a on povedal, ze mostik je zle urobeny, ze je vysoky a preto mam zapale, ze treba novy. Viete mi poradit co urobit? rozmyslam si dat urobit zivicovy mostik, kedze este tento stary co pojde do kosa neni este splateny. :(

Odpoveď

Dobrý deň,

Nie som si celkom istý, či živicový mostík bude tým najlepším riešením. Živicové korunky lepené na zuby klasickým spôsobom možno považovať iba za dočasnú záležitosť, pretože kvôli pružnosti živice medzi korunkou a zubom po nejakej dobe vznikne štrbina. V štrbine vznikne kaz, dôjde k uvoľneniu korunky a poškodeniu zuba.

Rozmýšľal by som aj o tom, či by nestálo za to, daný starý mostík reklamovať, zvlášť ak Vás stál veľa peňazí.

Pokiaľ lekár nebude s reklamáciou súhlasiť, obráťte sa na Regionálnu komoru zubných lekárov alebo Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a svoju sťažnosť adresujte im. Aby ste však zbytočne nestrápnili seba alebo lekára, musíte si byť stopercentne istá, že zdrojom Vašich problémov je zle vyhotovený mostík a napriek tomu, že máte perfektnú ústnu hygienu, sa Vám problémy nepodarilo odstrániť.

Iná možnosť by bola vykašľať sa na reklamáciu a dať si u šikovného lekára urobiť nový mostík. V tom prípade by som ale miesto živice volil iný materiál, ak ste na tom finančne zle, tak aspoň fazetovaný kov, ktorý síce esteticky nebude úplne zázračný, avšak funkčne by mal vyhovovať rovnako dobre ako kovokeramika.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky