Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Prečo práve mostík na sklenených vláknach...

Mam 39 rokov, extrahovali mi predny zub 21, komplikovana extrakcia nakolko som mal prasknuty koren. Vedlajsie 22 a 23 su zdrave, 11 a 12 su plombovane po obidvoch stranach, ale su zive bez nejakych korenovych vyplni.
Moje otazky na Vas:

  • cim najlepsie docasne nahradit vzniknutu medzeru?
  • co by ste odporucali ako trvalu nahradu?

1. Implantat po extrakcii korena stomatochirurg zhodnotil ako vhodny na implantaciu

2.Mostik na 4 zuby / plomb12– plomb11 – chybajuca 21 – zdrava22 / Ak mostik, tak aky? Kovokeramika? Celokeramika?

  • Ak mostik na sklenenych vlaknach kde vsade na Slovensku taketo nieco robia?

Velmi pekne dakujem za odpovede

Odpoveď

Dobrý deň,

Už mnohokrát som sa v tejto poradni vyjadroval, že z môjho pohľadu sa mostík na sklenených vláknach vidí ako metóda voľby pre takéto situácie. Dôvody?
1)Je minimálne deštruktívna na vedľajšie zuby.
2) Ak ho vytvorí lekár, ktorý sa vyzná v kompozitných rekonštrukciách, výsledná estetika môže byť skvelá.
3)Finančne zo všetkých možných riešení je pre pacienta najmenej zaťažujúca.
4)Ak by z nejakých neuveriteľných príčin práca zlyhala, vždy je možné siahnuť po radikálnejších riešeniach ( implantát, mostík).

Most na sklenených vláknach - pôvodný stavMost na sklenených vláknach – pôvodný stav Most na sklenených vláknach - pohľad zhora predMost na sklenených vláknach – pohľad zhora pred Most na sklenených vláknach - pohľad zhora po ukončení práceMost na sklenených vláknach – pohľad zhora po ukončení práce Most na sklenených vláknach - hotový most na sklenených vláknachMost na sklenených vláknach – hotový most na sklenených vláknach

Kde všade mostíky na vláknach lekári robia, to Vám nepoviem, žiaden aktuálny zoznam žiaľ neexistuje. Ja osobne som na tento výkon vyškolil minimálne 130 stomatológov na Slovensku, či však tento výkon v svojej praxi poskytujú a s akým úspechom, to naozaj netuším. Musíte sa pýtať v svojom okolí.

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.

Štítky