Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Zapálený mŕtvy zub s koreňovou výplňou

Dobry den, mam zapaleny mrtvy zub (36) s korenovou vyplnou, korene su dlhe, tazko sa do nich dostat, tak jedna cast korena nie dobre vyplnena. Doporucuju mi extrakciu. Nedal by sa este zachranit s ozonom? Ak ano poprosim detaily. Vdaka!
 Katka

Odpoveď

Dobrý deň,

Obávam sa, že ozón v tomto prípade nepomôže. Jediný postup, ktorý by mohol Váš zub zachrániť je kanáliky opätovne otvoriť, spriechodniť a vyčistiť ich po celej dĺžke a potom hermeticky zaplniť.

Ak sa to Vášmu lekárovi nepodarilo, skúste sa obrátiť na lekára, ktorý sa bližšie venuje endodoncii – nájdete ho podľa toho, že vysoko pravdepodobne pracuje so stomatologickým mikroskopom.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Vdaka za odpoved!

07. 11. 2011 20:37 | Katarina Mikova | reagovať

Vdaka za odpoveď, ešte jedna otázka – akú úspešnosť a životnosť predpokladáte pri tomto riešení. Osobne by ste zvolil akú možnosť.

Vdaka!

Mŕtvý zub po odstránení koreňových kanálikov

26. 01. 2018 02:10 | irena rosnerova | reagovať

Odstraňovali mi nervy, z koreňových kanálikov, nechápem, že prečo nikto nenapísal, že po vyčistení kanálikov je potrebné nasadiť antibiotiká, špeciálne na zuby, ináč sa zub zapáli a celé utrpenie bolo zbytočné.

RE: Mŕtvý zub po odstránení koreňových kanálikov

26. 01. 2018 07:16 | rudolf novotný | reagovať

To je nezmysel. Antibiotiká sa v týchto pripadoch občas predpisujú, ale je to skôr výnimka.

Pridať komentár

Štítky