Hľadám dobrého stomatológa v Bratislave

Dobry den,

hladam noveho stomatologa v BA a na internete sa casto spomina pouzitie mikroskopu pocas endodoncie a jeho vyhody a velka uspesnost zakrokov.

Ma to byt jeden z dolezitych faktorov, na zaklade ktorych vybrat zubara? Alebo sa skuseny zubar dokaze bez neho zaobist? Pripadne posle moj buduci zubar (pokial pristroj nema) k inemu kolegovi, ktory ho ma?

Pytam sa preto, lebo mam 27 rokov, dost zle zuby, jeden zub mam uz mrtvy a druhy je na ceste. Mam strach zo zubarov a preto by som bol najradsej, aby zakroky ktore sa vykonaju vydrzali co najdlhsie a boli dobre vykonane (vo vela inych prispevkoch sa ako dovod bolesti/problemov spomina nedostatocne dobre vykonany zakrok).

V pripade uspesneho zakroku endodoncie, aka byva priblizne zivotnost zuba?

Viete prosim odporucit, podla coho rozoznat dobreho odbornika od toho menej „dobreho“?

Dakujem,
Peter

Odpoveď

Dobrý deň,

Bohužiaľ, nedokážem Vám dať návod, ako rozlíšiť šikovného lekára od ostatných. Za každého z nás hovoria skutky a výsledok práce stomatológa preverí až dlhší čas. To, že lekár používa mikroskop ešte samozrejme neznamená, že výsledky jeho práce budú určite skvelé, avšak demonštruje to jeho postoj k práci. Mikroskop totiž zviditeľní detaily, ktoré by bez neho mohli ostať nepovšimnuté a negatívne ovplyvniť kvalitu a teda aj funkčnú dobu zhotovenej práce. Ak lekár investuje 20 až 50 tisíc eur do mikroskopu, znamená to, že mu nie je jedno, či tieto detaily prehliadne a má teda snahu o čo najvyššiu kvalitu svojej práce.

Pýtali ste sa na dobu výdrže endodonticky ošetreného zuba – tá môže byť zhodná so zdravým zubom, avšak nestačí len kvalitne ošetriť korene, je dôležité perfektne zrekonštruovať aj korunku.

Bratislava má určite množstvo kvalitných stomatológov, ja osobne Vám viem doporučiť MUDr.Alexejenka – www.dently.sk

Dentonet

Odpovedal: Dentonet

email: dentonet@dentonet.sk

web: www.dentonet.sk

Návrat

Štítky