Otázka na tému Panický strach zo zubára

Strach z bolesti v zubárskom kresle

Dobrý deň, mám ísť na extrakciu 8 koreňov, ale už tri roky sa na to odhodlávam, mám veľký strach, ale zároveň viem, že to bude len horšie ked to budem odkladať. okrem toho mám aj kazy a chcela by som si té zuby zachrániť. Zároveň si neviem ani len predstaviť tú hanbu otvoriť ústa s takto zničenými zubami a bojím sa toho, že mi doktor, alebo doktorka vynadá. A toho sa bojím asi viac ako tej bolesti. Ked počúvam známych ako hovorili o sekaní koreňa a o tej bolesti, tak sa priznám, že neviem si predstaviť tú bolesť pri sekaní 8 koreňov. Dajú sa tie korene vytiahnuť aj ked ich nieje za čo uchytiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Myslím, že strach z ošetrenia nie je naozaj na mieste – aj keby Vám lekár musel previesť neviem aký zákrok, dá sa previesť bezbolestne. Extrakcie koreňov zväčša pre pacienta nie sú až také náročné, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

A čo sa týka tej hanby pred lekárom – nejde mi dosť dobre do hlavy, prečo sa hanbíte pred lekárom, ktorého vidíte možno prvý a posledný krát v živote a ktorého názor o Vás Vám môže byť v podstate ukradnutý a predsa sa nehanbíte štrbavo sa usmievať na svojich najbližších a obťažovať ich svojim pravdepodobne páchnucim dychom. Myslím, že je naozaj na čase, aby ste so svojimi zubami začali niečo robiť… Takže hlavu hore a vydržať.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky