Otázka na tému Panický strach zo zubára

Ako mám prekonať strach zo zubárskeho kresla?

Dobry den mam dost znicene zuby velmi a velmi sa bojim zubara, potrebovala by som celu hornu protezu len mam strach, ze co mi na to povie moj zubar ked som uz dlho nebola na vysetrenie a ani na prehliadku. ako mam prekonat strach zo zubarskeho kresla. DAKUJEM

Odpoveď

Dobrý deň,

V podstate máte na výber štyri i možnosti:

Prvá je navštíviť psychoterapeuta a požiadať ho o spoluprácu. Táto možnosť je najzdĺhavejšia, najdrahšia, ale zároveň jediná príčinná liečba.

Môžete sa rozhodnúť pre ukľudnenie pomocou liekov, ktoré Vám podá stomatológ v deň ošetrenia. Ide o podobné lieky, ako sa podávajú pred veľkými chirurgickými zákrokmi (ľudovo volané „náladovky“), kedy sa dostanete do stavu bezstarostnosti, ostávate pri vedomí a na zákrok si budete pamätať iba zahmlene.

Tretia možnosť by bola nechať sa ošetriť v celkovej anestéze, čo je z môjho pohľadu pri väčších deštrukciách chrupu akceptovateľné len pri extrakčnej terapii. Na to, aby Vám lekár zhotovil komplikovanú výplň totiž potrebuje niekedy aj hodinu a pol a ak máte takýchto zubov veľa, nie je rozumné Vás kvôli tomu držať povedzme deväť hodín v narkóze. Lekár sa v takomto prípade ponáhľa, čo má vplyv na zníženie kvality výplní. Celkovú anestézu Vám poisťovňa neuhradí a musíte sa pripraviť na extra náklady približne vo výške 400 eur.

Posledná možnosť je nájsť si trpezlivého stomatológa, ktorému môžete dôverovať, uvedomiť si, že Vám v zubárskom kresle v dobrej ambulancii nehrozí bolestivý zákrok a jednoducho sa prekonať a nechať pod jeho vedením ošetriť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky