Otázka na tému Cena za ošetrenie u zubára

Bol to správny postup a cena primeraná?

Dobrý deň, zacala ma boliet stvorka a nasledoval opuch tvare. Moj stomatolog mal dovolenku, tak som musel chodit k nahradnemu ktorý mi musel tri krát vybrat dren. Bral som antibiotika a posledny krat som dostal antibiotika s vlozkou aj do zuba. Po mesiaci som prisiel k svojej lekarke a cakal som ze mi ho zaplombuje kedze ma vobec uz nebolel a nemal som snim uz problemy. Namiesto toho mi dala opet nejaku korenovu vlozku CANASON v hodnote 30e a ze o tyzden mam prist znova. Bol postup spravny a cena primerana? Bola to len stvorka a uz ma mesiac nebolela.

Odpoveď

Dobrý deň,

Otázka znie: akú hodnotu má pre Vás horná štvorka? Z toho čo mi píšete je mi jasné, že už pri prvej investícii 30 eur ste ostal zarazený. Isté je, že ak by ste sa vybral na ktorékoľvek oddelenie stomatochirurgie, tak Vám ju vytiahnu za maximálne tri eurá… Vaša lekárka sa snaží koreňový systém zuba vyčistiť a zabiť v ňom všetky choroboplodné mikroorganizmy, inak by jeho plnenie nemalo zmysel. A či si za to žiada veľa? Neviem, ako dlho sa Vám venovala, no tých tridsať eur je jediný peniaz, ktorý za to dostala, pretože poisťovňa jej najbližšie uhradí až nejakú neveľkú čiastku za definitívne zaplnenie koreňov.

Pozrime sa na to inak, aj keď sa priznám, že ma už trochu nebaví, večne riešiť cenu.

Tridsiatimi eurami ste si zaplatili prácu jedného vysokoškolského špecialistu, stredoškolsky vzdelanej sestry, prenájom ambulancie v hodnote povedzme 80 000 eur na pol hodiny, plus spotrebovaný materiál. Z tých tridsiatich eur bude odvedená daň.

Ja som nedávno zaplatil bežnému báčimu s trojročným učilišťom za to, že mi v kúpelni nalepil obkladačky na stenu. Nič nemusel zháňať, nemusí sa vzdelávať, presne som mu nakreslil, ako si to predstavujem, jeho nástrojová investícia bola asi 50 eur aj s čiapkou, pracoval komplet s mojim materiálom a sám, neplatí za to žiadne dane ani odvody a opýtal si 400 eur za 30 hodín práce, čo je asi trinásť eur na hodinu – čistého zisku… Nech, patrí mu to.

Ak sa vyberiete do solária, kde je hodinová réžia nejaké štyri eurá, obslúži Vás kočka, ktorá nemá v obore žiadne vzdelanie, celá výbava solária stojí 15 000 eur aj s umelýmy kvetmi a predsa v pohode zaplatíte 70 centov za minútu, čo je v prepočte 42 eur za hodinu.

Ak sa Vám ešte stále zdá euro za minútu veľa v zubnej ambulancii, tak si vložte do deravého zuba klinček, aký sa používa na preváranie vína a môžete ostať doma pozerať telenovelu. A ak o ten zub prídete, tak čo… veď je to len štvorka…

Návrat

Súvisice otázky s témou Cena za ošetrenie u zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Cena za ošetrenie u zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Cena za ošetrenie u zubára v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

dan?

30. 07. 2012 22:18 | Kaja | reagovať

K tejto „prihluplej“ odpovedi mozem napisat len tolko: Dan? Nehnevajte sa, ale mam skor taku skusenost, ze zmluva so zubarom nema cislo, prijmovy doklad rovnako…co toto je za „danovy doklad“ ?! dokonca minule mi zubarka dala prijmovy doklad bez uvedenej sumy. Sorry, ale toto je cista fraska… Stale sa len stazujete, ale jeden doktor ako druhy…Skuste tie dane naozaj platit a potom sa obuvajte do pacientov, ktori su chyteni do tejto vasej frasky! Uz by mal nieto klepnut po prstoch doktorom, to by zrazu bolo penazi v statnej kase!

RE: dan?

09. 08. 2012 22:06 | rudolf novotný | reagovať

Ok, možno máte dôvod na svoje rozhorčenie… Zlá skúsenosť s lekárom, ťažké detstvo… Skôr než však zo všetkých lekárov urobíte podvodníkov, skúste sa zamyslieť nad tým, ako Vy sama prispievate k zlepšeniu tohto sveta. Nesťažujte sa anonymne na internete, ale konajte. Pýtajte si platný daňový doklad, žiadajte kvalitné služby, plaťte dane a pýtajte sa, ako sa s nimi nakladá.

hanba

18. 01. 2013 17:36 | Lenhar | reagovať

Nehnevajte sa, pán doktor, ale to je odpoved hodná podvodníka a nie slušného človeka…Kam sme sa to dostali? Zlatý bol socializmus. AJ zuby sa poriadne opravovali aj vydržali… mne napr. 20 rokov mostík. A dnes? Po roku je problém, niekedy aj skôr a reklamácia neexistuje, len platiť znovu. Verím, že sa to všetkým zdieračským doktorom raz vráti.

nenazranci

10. 06. 2013 23:19 | Karin | reagovať

Takouto hodinovou sadzbou by ste sa mohli opravnene „pan vysokoskolsky vzdelanec“ ohanat v pripade, ze by ste si za studium zaplatili z vlastneho vrecka. Keby si kazdy Vas prednasajuci uctoval obdobne nekrestanske peniaze za kazdu prednasku. Ale kedze vase studium zalpatili danovi poplatnici, tak by ste mohli mat v sebe aspon trochu skromnosti. A nehovoriac o tom, ze etika a humannost by mala byt povinnym predmetom pocas celeho studia!!!

RE: nenazranci

13. 06. 2013 07:31 | rudolf novotný | reagovať

Vážená pani spravodlivá, ak by som Vás ošetroval len podľa vedomostí, ktoré som sa naučil na vysokej škole, naozaj by som si za ošetrenie nepýtal viac, ako zarobíte za hodinu Vy. To, čo viem a ďalej odovzdávam svojim pacientom ma stálo desiatky tisíc eur a kým Vy doma pozeráte prihlúple seriály, ja som zahrabaný v knihách a denne sa vzdelávam. Ak sa rozhodnete preplácať mi toto doživotné štúdium, veľmi rád Vás ošetrím grátis.
A mimochodom, najväčšie požiadavky na sociálnosť majú vždy tí, ktorí do spoločnej kasy prispeli najmenším dielom alebo vôbec. Prajem Vám veľa šťastia vo Vašom neľahkom zatrpknutom živote.

aká otázka, taká odpoveď

14. 06. 2017 11:08 | Lenka | reagovať

kto si neváži seba, nevie si vážiť ani prácu druhého… pekne to vidno na týchto mudrlantských komentároch… pre mňa je toto super stránka a aj som sa čudovala kolko odpovedí od jedného človeka.. mohol by sa na vás vys… idem riešiť mostík, alebo uvažujem aj o implantáte a zatiaľ nikde som nenašla tolko odpovedí ako tu…

Pridať komentár

Štítky