Otázka na tému Bolesti zubov

Neznesiteľná bolesť...

Dobry den! Pondelok mi začal boliet dolná kosť, bolesť bol neznesitelny tak som v stredu zašla k zubárovy ktory mi vyvrtal zub a dal mi tam docasnu plombu ( o dva tyždne mám ist na vymenu) dal mi aj injekciu lebo velmi som sa bála. Dneska je štvrtok a je to normálné je ked stlačím kosť tak ma to boli a aj zub ktory bol vrtany je dost citlivy ked ho s jazykom potlačím? Moze to boliet od injekcie? A ked si dám ruku do ust ako keby som tam citila pod dasnom nieco mäkké a aj to boli! dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdepodobne Váš zub už čiastočne alebo celkom odumrel, v odumretých nervových tkanivách sa teraz množia baktérie a rozvíja sa hnisavý zápal, ktorý časom prejde do opuchu. Mali by ste preto zájsť za svojim stomatológom a upozorniť ho na bolesť zuba vyvolanú už aj dotykom jazyka a opuch na ďasne. Ten Vám zub bude musieť endodonicky preliečiť, alebo vytiahnuť. Iná možnosť tu bohužiaľ nie je… Ak to necháte tak, môžete tým ohroziť celý Váš človek :)

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky