Otázka na tému Bolesti zubov

No po 5tich tyždňoch stále cítim (znesiteľnú) bolesť - je to ale 24 hodinová bolesť!

Zubarka mi z hornej jednotky vytrhla nerv a hned mi ho zacementovala. Nasledne mi urobila rtg. snimok a ten naznacil, ze vsetko by malo byt v poriadku. Mrtvy zub ma (mierne, znesitelne) pobolieval aj v nasledujuce tyzdne. Mal som prist o 3 tyzdne na kontrolu – prisiel som a postazoval som sa, ze mam stale mierne bolesti. Zubarka mi dala urobit panoramatucky rtg. snimok. Povedala mi, ze zub je mrtvy a ze ma tam uz nema co boliet a na zub mi dala plombu. No po 5tich tyzdnoch stale citim (znesitelnu) bolest – je to ale 24 hodinova bolest! Odpoved mojej zubarky ma zarazila a aj zarmutila, ako keby nebrala do uvahy moju bolest.

Dovera k mojej zubarke sa znacne nastrbila. Poradte mi, co mam urobit – aky by mal byt dalsi stomatologicky postup? DEKUJEM Vam za Vasu odpoved a za Vas informacny portal. Dava mi nadej, ze ja ako pacient nie som niekomu, tiez clovekovi, lahostajny. Som Vam za to velmi vsacny!

Odpoveď

Dobrý deň,

Bolesť je prípustná prvý týždeň po plnení, no po 5 týždňoch by to už bolieť naozaj nemalo… Môžem Vám však poradiť len to čo tu opakujem dosť často, a síce že máte na výber dve možnosti:

  1. pôjdete prácu reklamovať k lekárovi, ktorý ju vykonal a ten sa pokúsi nájsť pôvod bolesti a odstrániť ju. V praxi to znamená, že Vám zub znova otvorí a vykoná prácu nanovo, tentoraz hádam s úspechom. Pokiaľ odmietne, môžete podať sťažnosť na Regionálnu komoru zubných lekárov, kde komisia rozhodne o ďalšom vývoji Vášho prípadu.
  2. zrieknete sa nároku na reklamáciu a obrátite sa o pomoc na iného stomatológa – najrozumnejšie by bolo obrátiť sa na niekoho pracujúceho so stomatologickým mikroskopom zaoberajúceho sa endodonciou.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky