Otázka na tému Zubný implantát

Čo by bolo najmúdrejšie spraviť keďže môj zubný lekár si myslí, že to problém nie je.

Dobrý deň, mám 21 rokov a doposiaľ mám 8 mliečnych stoličiek a 2 mliečne očné zuby. Môj zubár mi povedal vždy len tolko že mam zdrave zuby bez kazov. Stretla som sa však s človekom, ktorý mal taktiež mliečne zuby velmi dlho avšak ked mu vypadli tak mu trvale zuby už nenarastli.

Preto by som sa chcela informovať čo by bolo najmudrejšie spravit kedže moj zubny lekar si mysli že to problem nie je.

Za odpoveď ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Ono to problém je, a ak nie je, tak raz bude. Faktom totiž je, že mliečne zuby pacietnom vydržia max tak do tých tridsiatich piatich a potom o nich väčšinou prichádza dôsledkom kazu a resorpcie. Ak sa Vám doteraz trvalé zuby neprerezali, pravdepodobne ich nemáte ani založené a už sa Vám ani neprerežú. Ak sú predsalen uložené nakrivo niekde v kosti, v tom prípade by som sa vydal na cestu ich povytiahnutia z kosti pomocou strojčeka. To by prezradila RTG snímka. Ak ich naozaj nemáte, budete musieť pošpekulovať nad ich náhradou pomocou implantátov, mostov na sklenených vláknach, klasických mostíkov alebo vyberateľnej protézy.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky