Otázka na tému Mŕtvy zub

Môj takmer 8-ročný syn má 2 mliečne zuby mŕtve...

Dobrý deň, Môj takmer 8-ročný syn má 2 mliečne zuby mŕtve. Sú otvorené a denne ich musím ešte extra čistiť zo zvyškov potravy. Lekárka ich ponecháva v dutine, aby držali miesto novým-trvalým. Je tento postup obvyklý? Nemôžu byť zdrojom infekcie pre ostatné zdravé zuby, ak sa mi ich nepodarí poriadne vyčistiť? Nemôžu byť aj príčinou vzniku áft, ktoré má syn takmer 1–2 x mesačne v ústach?

Odpoveď

Dobrý deň,

Či tieto zúbky môžu byť zdrojom áft, to Vám s určitosťou nepoviem, aj keď technicky by to mohlo pripadať do úvahy.

A či je tento postup bežný? – Áno, je. Udržať v ústach miesto pre prerezanie trvalého zuba za tu námahu stojí, musíte sa s tým len trochu potrápiť. Berte to ako pokutu za to, že ste dopustili, aby mal Váš syn už v tak mladom veku dva mŕtve zuby. Skúste si pri čistení pomôcť preplachom 3% peroxidu (pomocou ihly a striekačky), alebo medzizubnou špirálkovitou kefkou.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

hnisavý vačok pri mŕtvom mliečnom zúbku

16. 10. 2016 19:19 | Viera | reagovať

Dobrý deň, náš 4,5 ročný syn má už mŕtvy zub. Neustále sa mu tam hromadí hnis a má červené ďasno. Nemôže sa tento zápal preniesť inde do tela a nemôže to ovplyvniť aj trvalé zúbky, ktoré ešte nie sú vyrastené?
(a prosím, neodsudzujte – chodíme k zubárovi od jedného roka, čistíme 3× denne, má aj opravený zúbok, ktorý mu ale zospodu opäť černie, občasne elmexujeme (keďže má menej ako odporúčaný vek na používanie Elmexu), používame medzizubnú kefku, sladkosti minimálne, sladké vody vôbec. Vraj je to genetika, má veľmi slabú sklovinu. Aj druhý – dvojročný syn má už na zuboch kazy. Trápime sa. Už nevieme, čo vyskúšať, ako pomôcť. Je možné, že trvalé zúbky budú kvalitnejšie?)

Pridať komentár

Štítky