Existuje nejaké dočasné riešenie chýbajúceho zuba?

Dobrý deň prajem. Prosím Vás pekne o radu, existuje nejaké dočasné riešenie chýbajúceho zuba (25), okrem mostíka a implantátu. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno existuje, most na slenených vláknach.

Most na sklenených vláknach je inovatívny spôsob, ako nahradiť chýbajúce zuby bez výraznej preparácie susediacich zubov. V tomto prípade sa na zuby susediace z medzerami po minimálnej preparácii istým spôsobom „prilepia“ zväzky sklenených vláken, ktoré po vytvrdení v ústach získajú pevnosť kovu bežne používaného na zubné náhrady. Sklenené vlákna majú hrúbku približne 1,5mm a je možné na nich z akéhokoľkvek fotokompozitu vymodelovať chýbajúce zuby. Tento spôsob ošetrenia môže byť esteticky na vysokej úrovni, funkčne aj trvácne plnohodnotný, nezaťažuje zvyšné zuby a určite Vás nebude stáť viac, ako by Vás stál bežný kovokeramický mostík. Podľa retrospektívnych štúdií ich životnosť dokonca prevyšuje životnosť kovokeramických mostíkov.

Veľmi však záleží na spôsobe, akým sa daný úkon prevedie (to znamená, nakoľko je stomatológ informovaný, pedantný a zručný) a tiež ako sa pacient o túto prácu stará. Ak po mne chcete vedieť, koľko rokov u Vás práca v ústach bude bezchybne fungovať, je to akoby ste sa pýtali svojho internistu, ako dlho budete žiť. Pri dobrej práci a následnej kvalitnej starostlivosti môžete rátať 5–7 rokov za bezproblémové.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky