Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Chcela by som sa spýtať koľko by som minimálne musela nosiť strojček na horných zuboch

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať koľko by som minimálne musela nosiť strojček na horných zuboch ak mám medzi prednými zubami (lopatami) 2mm medzierku ktorú by som chcela „spojiť“. Mám 15 rokov a ostatné zuby mám vyrastené pekne vedľa seba. Sama som ešte neni pevne rohodnutá či si mám strojček dať nasadiť pretože esteticky to nevyzerá zle no z nezvyku si neviem predstaviť ako by som vyzerala bez medzierky. Okrem toho a bojím aby sa mi zuby nezačali kaziť pretože teraz mi medzi zubami nezostávajú zvyšky jedál a netvoria sa tak kazy. Za odpoveď vopred ďakujem! :)

Odpoveď

Dobrý deň,

Čas potrebný na posun zubov je u každého človeka rozdielny, no samozrejme závisí od rozsahu postihnutia. Takéto prípady sa nedajú riešiť posunom iba horných jedničiek, pretože potom sa Vám otvoria medzery smerom ku dvojkám. Najvýhodnejšie by bolo zájsť ku čeľustnému ortopédovi, ktorý Vám po osobnom vyšetrení poskytne podrobnejšiu odpoveď.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky