Koľko návštev je nevyhnutných pri realizácii dvoch chýbajúcich zubov metódou sklenných vlákien

Dobrý deň, prosím Vás koľko návštev je nevyhnutných pri realizácii dvoch chýbajúcich zubov (horné dvojky na oboch stranách) metódou sklenných vlákien a aká je časová náročnosť od prvej návštevy po skompletizovanie chrupu? Aká je konečná cena nového zubu s kovokeramickou korunkou vrátane všetkých úkonov s tým spojených? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Na náhradu zubov mostmi na sklenených vláknach sú potrebné dve sedenia: v prvom Vám lekár vezme odtlačky chrupu – to trvá aj s vyšetrením nejakých dvadsať minút. Na druhom sedení, ktoré by teoreticky mohlo byť už na druhý deň, Vám lekár vyhotoví náhrady zubov. Toto sedenie trvá trochu dlhšie, môže to byť aj päť hodín, kde ale na konci odchádzate s hotovou prácou. Zvyknem si pacienta objednať ešte raz, približne o mesiac, kde sa doladia prípadné estetické nezrovnalosti a skontroluje funkčnosť práce. Cena sa tu môže pohybovať približne do 700 eur v tých drahších ambulanciách.

Kovokeramický mostík ako náhrada dvoják obojstranne si vyžaduje obrúsenie štyroch vedľajších zubov a bude mať teda spolu šesť členov, kde za jeden člen si stomatológ na slovensku účtuje 110 – 300 eur.

Návrat

Štítky