Otázka na tému Mŕtvy zub

Mám plombovaný zub - pravú hornú 6tku, zub je mŕtvy. Dlho som s ním nemal žiadny problém, až ...

Dobrý deň – veľmi pekne Vás prosím o radu.
Mám plombovaný zub – pravú hornú 6tku, zub je mŕtvy. Dlho som s ním nemal žiadny problém, až som pred 2 dňami požul a zjedol väčšie množstvo gumových cukríkov – odvtedy je zub citlivý, stále ho cítim – nedá sa hovoriť o bolesti, ale proste cítim, že je podráždený a nie je to dobré. Tento problém nastal hneď po zjedení cukríkov a trvá 2 dni. Myslíte že zub je len podráždený a ukľudní sa? V čom môže byť problém? Ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď a prajem Vám pekný deň.

Odpoveď

Dobrý deň,

Mohlo sa udiať kde čo, od bežného preťaženia zuba až po jeho prasknutie alebo zlomenie. Doporučil by som v takomto prípade počkať pár dní a ak bolesť neprejde, tak sa objednal na vyšetrenie. Na posúdenie stavu je nutná RTG snímka (niekedy aj z viacerých uhlov), poklopové a záhryzové vyšetrenie.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Bolest mrtveho zuba

11. 11. 2011 21:53 | Martina | reagovať

Dobry den.
Chcela by som sa opytat, ci moze suvisiet bolest mrtveho zuba so zaludocnou virozou. V den ked som mala problemy so zaludkom a trapila ma viroza, caste prehananie a bolest zaludka, svalov ma zacal boliet aj zub, z ktoreho mi zubarka vytiahla asi pred 5 rokmi nerv. Som ukazkovy pripad, vzdy ked mam nadchu ma dany zub pobolieva. Tentokrat to je trochu ine. Virozu som mala 1 den, zub vsak pobolieva aj dalsi den, najhorsie je to ked sa napijem studenej vody, nadycham studeneho vzduchu alebo si plombu potlacim jazykom. Bolest trva 20 sekund, prejde ale zub stale citim …Moze to byt hnis…?
Dakujem za odpoved

RE: Bolest mrtveho zuba

11. 11. 2011 21:53 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Či to môže súvisieť so žalúdočnou virózou, to netuším. Z pohľadu západnej medicíny nie, z pohľadu východnej medicíny možno áno, no na to sa musíte spýtať nejakého akupunkturistu.
Každopádne však Váš zub bude čoskoro potrebovať zásah stomatológa, pretože sa v ňom podľa všetkého rozvíja istá forma hnisavého zápalu. V takomto prípade sa v snahe zachrániť zub budete musieť potrobiť opakovanej koreňovej liečbe, inak bude musieť ísť von. :(

Pridať komentár

Štítky