Otázka na tému Zubný mostík

Pred pár dňami som navštívila svoju zubnú lekárku s tým , že sa mi odlomilo zo zuba, ktorý je súčasťou mostíka.

Dobrý deň. Pred pár dňami som navštívila svoju zubnú lekárku s tým , že sa mi odlomilo zo zuba, ktorý je súčasťou mostíka. Mostíky mám dve na hornej čeľusti . Povedala mi , že sa to jedine dá opraviť tým , že mi stiahne celý mostík. Ja by som sa chcela spýtať , či by sa ten zub nedal iba obrúsiť alebo niečo iné s ním urobiť bez sťahovania mostíka.A ak by už nebola žiadna iná možnosť , musí sa sťahovať aj mostík čo mám na druhej strane , alebo iba ten ktorého súčasťou je ten zub ? Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ sa na danom mostíku má previesť seriózna oprava rozsiahlého poškodenia, je nutné ho stiahnuť a prerobiť, prípadne stiahnuť a opraviť. Často sa na mostíku totiž spájajú rôzne druhy materiálov za podmienok vysokého tlaku a teploty, čo v ústach nie je možné dosiahnuť. Stiahnutie mostíka však súvisí aj s revíziou zubov, ktoré ho nesú, čo je zvlášť vhodné, ak Váš mostík má už viac ako 5–7 rokov. Pokiaľ sú zuby dostatočne pevné, stačí riešiť daný mostík bez zásahu druhostranného mostíka.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky