Otázka na tému Zubný mostík

Zubný mostík a otázky s ním súvisiace

dobry den, chcem sa spytat vytrhli mi jeden predny zub uz som ho mala mrtvy uz som ho mala aj trochu cierny. chcela by som vediet ze ked som nemala urobenu minuly rok prehliadku a budu mi robit mostik ze kolko to bude stat? A ked to budem mat uzz hotove na pevno ci to bude tak ako aj normalne zuby alebo ci to budem citit ze su to ine zuby?

Ako dlho musia byt zuby obrusene ked mi budu robit mostik? dava sa aj nieco na tie zuby obrusene na ten cas kym sa urobi mostik?

A este jedna otazka ked mi vcera vytrhli zub tak kolko sa musi cakat kym mi tie bocne dva obrusia? dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Veľa otázok, pokúsim sa na ne stručne odpovedať…

Koľko to bude stáť, to Vám nepoviem, pretože cenu za jeden člen mostíka ( vo Vašom prípade pôjde asi o 3-členný mostík) si určuje každá ambulancia individuálne. Pokiaľ ste neboli na prehliadke, bude to stáť asi o 20 eur na člen viac, pretože takúto nejakú sumu tam poisťovňa za jeden člen uhrádza.

Mostík Vám lekár nalepí na obrúsené zuby napevno, ak bude vyhotovený správne, za nejaký mesiac budete mať z neho pocit vlastných zubov. Po vytiahnutí zuba by sa technicky mohlo začať robiť na mostíku okamžite (za istých tvarových podmienok nahradzujúceho zuba), no na slovensku je bežná prax, že sa počká nejakých päť týždňov na zahojenie ďasna a potom sa pristúpi k náhrade. Jej vyhotovenie trvá asi 2–3 týždne a počas tohto obdobia by mal pacient mať obrúsené zuby kryté provizórnym mostíkom, ktorý mu bude zuby chrániť pred baktériami, tepelným dráždením stravou a nápojmi a umožní mu spoločenský život bez obmedzení.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

zápal pod mostíkom

24. 04. 2013 17:35 | Lubica Holičová | reagovať

Dobrý den, velmi pekne vás prosím keby ste mi vedel poradiť čím alebo ako by som si vyliečila zápal pod mostíkom. Mám korunku a k nej mám prirobené 4 porcelánové zuby . Mám to už asi 7 rokov ale od začiatku som mala problém stále sa mi zapalovali diasná v okolí tých umelých zubov. Už asi mesiac mám zápal pod tým mostíkom. Pán doktor mi dal užívať antibiotiká ale ten zápal stále nechce nejako ustupiť. Trošku to ustupilo ale stále to pobolieva. Pán doktor mi prevrtal jeden zub – ten porcelánový a cez tú dieru mi niečo vstrekuje do zuba . Neviem či je to prevrtane až k diasnu ale už tri krát som bola u doktora a ten mi tam vždy len niečo vstrekne a zas povie že o dva týždne kontrola. Zjavne táto liečba nejako nepomáha. Velmi sa bolíj že to bude musieť ísť všetko von teda tá korunka a vlastne celý mostík lebo je to všetko v jednom kuse. Už by som asi aj pristala na to nech mi to všetko strhne ale sú to spodné zuby a je to dosť v predu takže keby to dal von bola by som štrbavá. Neviem či by sa dal ten mostík použiť ešte raz keby sa to vyliečilo. Nový mostík je určite drahý a 5 zubov by stálo vela takže rozmýšlam čo mám robiť. Som invalidná dôchodkyna a určite by som na nový mostík ťažko mala ale zas v mojom veku chodiť bez zubov …(mám 52 rokov to by som sa hanbila. Velmi pekne vás prosím poradte mi čím by som si to vyliečila a či sa dá mostík použiť zas ked sa už raz strhne. Dakujem vám za odpoved a za čas ktorý venujete pacientom ktorý sa tu na vás obracaju . S pozdravom Lubica

RE: zápal pod mostíkom

24. 04. 2013 18:31 | rudolf novotný | reagovať

Ak Vám to pán doktor prevŕtal a preplachuje, tak pravdepodobne pôjde o mŕtvy zub. Tým, že sa v ňom množia baktérie dochádza k vzniku infekčného ložiska v okolí hrotu jeho koreňa a tu je jediná pomoc – koreňová liečba. Tá sa však nevedie pomocou preplachov raz za dva týždne, ale vykoná sa väčšinou v jednom až dvoch sedeniach, potom by to mohlo byť v poriadku. Samozrejme závisí od individuálnych okolností. Sama si nemôžete pomôcť, antibiotiká to tiež nevyriešia… Vzhľadom na podivný priebeh liečby by som Vám doporučil obrátiť sa na iného lekára, ktorý by to mohol zvládnuť. Tento vývoj totiž smeruje k strate zuba a zároveň aj mostíka.
Ak by sa tento starý dal dolu, iba veľmi zťažka by sa dal opätovne použiť. Pri jeho sňatí totiž môže dôjsť k deformácii jeho konštrukcie, čo je neriešiteľné. Po siedmych rokoch je tiež pravdepodobné, že bude zuby nutné prebrúsiť iným spôsobom a už by aj tak nesedel.

zápal pod mostíkom

24. 04. 2013 19:53 | Lubica Holičová | reagovať

Pán doktor mi prevrtal ten umelý zub ktorý je vlastne posledný v tom mostíku a cez to prevrtané mi tam niečo vstrekuje. On mi vlastne do toho umelého zuba spravil dieru a tam niečo vstrekuje. Lubica

Zubny mostik

23. 12. 2017 21:07 | Veronika | reagovať

Dobry den prosim vas o radu vypadava mi predny mostik a neviem s nim jest da sa stim nieco robyt dakujem

Pridať komentár

Štítky