Otázka na tému Zubný mostík

Keď zahryznem alebo zatlačím na mostík, zabolia ma ďasná

Dobrý deň, už skoro rok mám zirkónkeramický mostík na vrchných zuboch. Ale na pravej strane, keď zahryznem alebo zatlačím na mostík, zabolia ma ďasná. Dokonca nad jedným zubom pod mostíkom mám také „vypuklé“ ďasno. Je tam aj slabší zápal. Je možné, že ten mostík mi nejakým spôsobom blíži na ďasná, alebo že má ostré hrany ? Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Možné to samozrejme je, ostré a nepresne priliehajúce okraje mostíka alebo koruniek môžu zraňovať okolité tkanivá a vytvoria baktériám miesto na množenie. To spôsobuje zápal tkanív okolo mostíka, čo sa prejaví okrem iného krvácaním ďasna aj na slabý dráždivý podnet. Inou príčinou problémov by mohol byť problém so samotnými zubami, nesúcimi mostík (napríklad ich odumretie alebo nevhodne ošetrený koreňový kanálik na niektorom z nich), prípadne príliš intenzívny náhryz na niektorú časť mostíka, pokiaľ nie je postavený rovnomerne do záhryzu. To by spôsobilo preťaženie zubov v danom mieste a náhryzovú bolesť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky