Otázka na tému Bolesti zubov

Akékoľvek bolestivé podráždenie dolných zubov má tendencie vyžarovať do ucha.

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. Bolelo ma dasno medzi dvoma dolnymi zubami na pravej strane, medzi stolickou a dalsim zubom smerom dopredu, zuby samotne neboleli, len ked som zahryzla alebo sa prstom dotkla dasna medzi nimi. Bola som minuly stvrtok u zubara, urobil mi rtg a povedal, ze tam mam hnisavy vacok medzi dasnom a korenom zuba. Vyskrabal mi to. Potom mi to opuchlo a zacalo ma to velmi boliet.

V piatok som s tym bola znovu, povedal, ze to je normalne, lebo mi to rozdrazdil. Kazal mi vyplachovat curaseptom, v pripade velkej bolesti si vybrat lieky doxybene, ale tie som nevybrala. Cez vikend opuch presiel, boli to ovela menej, vlastne uz len trosku, ked silnejsie zatlacim prstom, ale pocitujem od vikendu take pichanie a horucavu v pravom uchu :(. Je to podla Vas v poriadku alebo mam ist znovu k zubarovi? Pripadne co by ste mi odporucili s tym robit? Dakujem vopred za odpoved, zelam pekny den! Ivana

Odpoveď

Dobrý deň,

Akékoľvek bolestivé podráždenie dolných zubov má tendencie vyžarovať do ucha. Pokiaľ Vám lekár vykonal kyretáž v oblasti dolných stoličiek, môže to teda vyvolať rôzne nepríjemné pocity aj v uchu. Nebolo by však od veci spraviť panoramatický snímok zubov a sledovať, aká je výška kosti okolo zubov, pretože s dlhodobým zápalom mäkkých tkanív úst má kosť tendencie sa strácať, čo môže spôsobiť kývavosť zubov.

Parodontálny absces, ktorý ste mali, je tiež príznakom, že niečo nie je v poriadku. Z momentálneho hľadiska kyretáž na čas môže stav ukľudniť, ale nie dlhodobo riešiť. Doporučil by som Vám teda dať si skontrolovať celkový stav ďasien a v prípade potreby sa podujať na komplexnú parodontálnu liečbu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky