Otázka na tému Bolesti zubov

Rana po vytrhnutí sa nezatvára a neustále bolí a bolesť prechádza až do ucha....

Dobry den, pred 10 dnami mi vytrhli zub mudrosti a zaroven aj sedmicku. Rana po vytrhnuti sa nezatvara a neustale boli a bolest prechadza az do ucha. Po vytrhnuti zubov mi zasili ranu, stehom. Chcem sa opytat ci ta bolest je normalna a ako dlho asi trva, alebo ci mam vyhladat doktora. dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdepodobne u Vás pôjde o tzv. „suché lôžko“ (alveolitis sicca) po ťahaní. Ide o stav, ktorý vzniká zväčša po dlhšie trvajúcich komplikovaných extrakciách, kedy sa v lôžku nevytvorí (alebo vytvorí a následne uvoľní) krvná zrazenina, ktorej prítomnosť je podmienkou dobrého hojenia kosti.

Pokiaľ sa tak stane, ostanú kostné steny obnažené a nechránené, omnoho ľahšie sa v rane množia baktérie a tie sú aj príčinou problémov. Liečbou v takom prípade je vyčistenie extrakčnej rany (samozrejme že v lokálnej anestéze), jej pokus o znovuzakrvácianie a prípadne aplikácia dezinfekčných pást vyvinutých na tento konkrétny účel alebo liečba ozónom. Pokiaľ pacient nemá vysoké teploty, antibiotiká zväčša nie sú potrebné.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky