Otázka na tému Zubný implantát

Mohlo by ísť o nejaké dráždenie nervu? Bojím sa,či nebude potrebné implantát vybrať.

Prajem Vám pekný deň a prosím o radu. V 2010 septembri som si dala urobiť implantát na mieste sedmičky vpravo dolu, pretože sa mi ťažko hrýzlo, predtým som tam mala už len 1,2,3 a 5. Na implantáte mám teraz porcelánový mostík ( od 3 po 7).

Od navŕtania sánky som mala problémy, pobolievalo ma pravé ucho, pravá časť hrdla, hlava. Po nejakom čase sa problémy síce takmer stratili, ale po skúšobnom nasadení mostíka som na ňom nemohla hrýzť.Pri zahryznutí ma bolela hlavne päťka, dokonca aj pri hryzení mäkkých potravín.

Stomatológ to riešil tak, že mi nenasadil mostík nastálo a dotiahol mi nástavec na implantáte.Tento úkon ma pri treťom doťahovaní prudko zabolel,lekár na to zareagoval a trošku uvoľnil. Potom mi mostík znovu nasadil len provizórne, mala by som raz za pol roka chodiť na kontrolu.

Je pravda, že odvtedy sa postupne dalo na mostíku lepšie jesť, ale vždy je jemne citlivý na zhryz, teraz
implantát. Spočiatku som nemohla celkom otvoriť ústa. Toto sa už skoro upravilo.Horšie je však, že odvtedy sa mi zvýraznili bolesti ucha,napr. pri výraznejšom otváraní úst, pri prudším pohyboch, pri skláňaní.Po námahe alebo v ľahu v ňom jemne cítim tep.

Keď zahryznem do tvrdšieho alebo väčšieho sústa zabolí ma aj kĺb vpravo. Pri poslednom infekte dýchacích ciest sa k bolestiam ucha pridalo aj občasné jemné klopanie v pravom uchu.Bola som dvakrát u dvoch rôznych krčných lekárov, obidvaja nevidia žiaden nález na uchu, aj audio je v poriadku. Mohlo by ísť o nejaké dráždenie nervu? Bojím sa,či nebude potrebné implantát vybrať. S pozdravom Eva J.

Odpoveď

Dobrý deň,

Z toho čo píšete by samozrejme mohlo ísť o dráždenie nervu implantátom, ktorý v oblasti dolnej sedmičky môže zasahovať dosť blízko oblasti priebehu nervu a ciev inervujúcich sánku príslušnej polovice. Zvlášť je to možné vtedy, ak ste mali v danej oblasti niekoľko rokov chýbajúce zuby a lekár mal relatívne menej kosti na ukotvenie implantátu. Nie som síce implantológ, ale myslím si, že je dôležité odsledovať, či má stav tendencie k vyhojeniu – to znamená, či sa problémy stupňujú alebo skôr ustávajú.

Pokiaľ je to stále horšie, tak sa musíte vrátiť za spomínaným lekárom a požiadať ho o nápravu.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky