Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesť zubov múdrosti

Dobrý deň. Rastú mi naraz 2 zuby múdrosti, na pravej strane, ten dolný je už celý prerezaný, horný sa začal prerezávať nedávno. Už 3.deň mám bolesti ucha, mám zväčšené krčné uzliny a bolesti mandle pri prehĺtaní na tej istej strane. Teplotu nemám. Nikdy predtým som takéto problémy nemala. Som odcestovaná, preto sa chcem spýtať čo by ste mi na to odporučili, je možné že mi tieto problémy prejdú bez návštevy zubára? Tá bolesť sa dá vydržať aj bez liekov, len mám obavy aby sa nezhoršovala. Ďakujem Vám za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Je možné, že Vaše problémy ustanú, zuby múdrosti totiž väčšinou prerezávajú akoby v „salvách“. Trochu porastú, narobia šarapatu, po dvoch týždňoch problémy ustanú a potom môžu nasledovať aj dva mesiace kľudu. A tak sa to opakuje. Situácia začína byť vážna až keď neviete otvoriť ústa (vzdialenosť rezacích hrán predných zubov pri max.otvorení je menej ako 2 cm) a máte horúčky. Vtedy sú nutné antibiotiká a protizápalové lieky.

Zub múdrosti - prerezávajúca sa osmičkaZub múdrosti – prerezávajúca sa osmička Zub múdrostiZub múdrosti

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky