Otázka na tému Bolesti zubov

Viete mi prosím poradiť, ako mám postupovať, aby táto nepríjemná bolesť konečne prestala???

Dobrý deň, mám 45 rokov. Približne pred 5 rokmi mi chirurgicky odstránili zub múdrosti vľavo dolu. Od vtedy ma neustále bolí ďasno (páli,alebo to môže byť vedľajší zub 7?) . Neviem to presne identifikovať.

Pred týmto chirurgickým zákrokom ma nikdy neboleli ďasná ani zuby. Mám zdravé silné zuby aj ďasná, vždy ošetrené už pri malom kaze.Po tomto zákroku chirurga ma skoro každý deň bolí ďasno (už 5 rokov). Absolvovala som niekoľko návštev u zubára odvodného. Ani viaceré snímky ďasna a vedľajšieho zubu nepreukázali príčinu tejto nepríjemnej bolesti,ktorá sa zhoršuje pri prievane,chlade, je to neznesiteľná tupá bolesť.Už som absolvovala 4× preplombovanie vedľajšej 7 pretože pri chirurgickom zákroku bola narušená sklovina.

Dala som si, bez toho aby ma boleli vedľajšie zuby všetky preplombovať, čo ak je tam náhodou nejaký skytý kaz. Bohužial už som počas 5 rokov preblombovala zub 7-(4×),zub 6-(2×),zub 5-(4× pričom mi dokonca jedna pani doktorka z tohoto zubu vybrala nerv,pretože tvrdila, že toto je ten zub prečo mám také bolesti, hoci ma nebolel, no po jej zákroku som 3 týždne nemohla piť teplé ani studené nápoje pre neznesiteľnú bolesť takto ošetreného zubu)všetky zuby vľavo dolu. Navštívila som 4 rôznych zubných lekárov a nikto nič nevidí ani na panoramatickom snímku. Keď popíšem príznaky bolesti vždy mi tvrdia, že je to nejaký iný zub, ale už sa bojím si dať rozvŕtať všetky zuby pre jedno ďasno,ktoré ma neustále bolí, nekrváca mi ani opuchnuté nie je, len mám pocit pálenia až bolesti.
Jeden zo 4 zubár mi povedal, že by to mohol byť porušený koreň vedľajšej 6 pretože na panoramatickom snímku ho dobre celý nevidno. ** Viete mi prosím poradiť, ako mám postupovať, aby táto nepríjemná bolesť konečne prestala??? .{color:yellow}** Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Beata

Odpoveď

Dobrý deň,

Žiaľ neviem Vám odpovedať. Ako by som aj mohol, keď sa na to priamo pozerali štyria zubári a nič nenašli, ja nemôžem byť múdrejší len podľa Vášho popisu. Každopádne by som si dal na spomínanom mieste zhotoviť malý detailný intraorálny snímok, pretože panoramatická snímka je iba orientačná. Tiež by ma zaujímalo, ako kvalitne máte ošetrené susedné zuby a ak by som na nič neprišiel, snažil by som sa zistiť, či bolesť ktorú popisujete nie je prenesená z inej oblasti (to by som Vás ale musel vidieť v období bolesti). Ak chcete viac, musíte za mnou zájsť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky