Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Reendodoncia koreňa

Nakoľko som mala zle vykonanú endodonciu, nový zubár sa pokúsil urobiT reendodonciu koreňa. Vybral mi starú výplň a koreň predbežne vypnil vložkou. Ešte pred týmto zákrokom mi dal injekciu. Problém je v tom, že injekcia mi z pravej polovice tváre vyprchala, avšak pravá časť pery a brada pod ňou je naďalej necitlivá (ubehlo už cca 18 hodín od zákroku a nebadám žiadnu zmenu – stále absolútne necitlivé). Začínam mať obavy, či sa to zlepší. Prosím o radu.

Odpoveď

Dobrý deň,

18 hodín je naozaj veľa, tento typ anestézy odozneje väčšinou do štyroch hodín. Neznamená to však ešte, že máte poranený nerv, skúste vydržať ešte jeden deň. Ak by sa citlivosť neobnovila, ukážte sa lekárovi, ktorý Vás ošetroval. Pokiaľ pri podaní anestézy došlo k poraneniu nervu,(čo sa niekedy naozaj môže stať a väčšinou bez viny lekára), nedá sa s tým veľmi robiť nič, dostanete na to Thiamín, čo je jeden z B vitamínov, môžete si prípadne pomôcť homeopatickým liekom Hypericum perfoliatum 30 CH, ktorý dostanete v špec.lekárňach bez predpisu.

K úprave stavu dôjde niekedy až po roku, kedy poškodený kmeň nervu nanovo vrastie do pôvodnej nervovej pošvy a tento homeopatický liek môže celý proces urýchliť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky