Otázka na tému Zlomený inštrument v zube

Je bežné ak pri čistení zubných kanálikov sa zlomí kúsok toho tenkého nástroja pilníka a zostane v tom kanáliku?

dobry den chcem sa opytat ci je bezne ak pri cisteni zubnych kanalikov sa zlomi kusok toho tenkeho nastroja-pilnika-a zostane v tom kanaliku. doktor mi tvrdil ze sa to stava ze to nie ja ich chyba,prišli mi na to az po mesiaci,za tu dobu sa mi urobil zapal,liecilo sa to antibiotikami,dnes je to uz 4 mesiace od toho zistenia mam druhe antibiotika zub boli v noci a ked hryziem,kazdu navstevu platim dost penazi mam narok na nejaku zlavu alebo sa to naozaj bezne stava,dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Bohužiaľ, stáva sa to. Treba si uvedomiť, že lekár pracuje s nástrojom, ktorý ma často hrúbku jednej desatiny milimetra a menej, a to s ním musí rozšíriť kanálik, ktorý má ešte menej. Nie je preto nepochopiteľné, že sa jeho špička v kanáliku zasekne a zlomí.

V takomto prípade lekár zvykne postupovať tak, že nutnosť komplikovaných následných zákrokov pacientovi neúčtuje. Zo zákona ale túto povinnosť nemá.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zlomený inštrument v zube

Súvisice články s témou Zlomený inštrument v zube

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zlomený inštrument v zube, skúste vyhľadávanie s výrazom Zlomený inštrument v zube v našej zubnej poradni.

Štítky