Aký môžem mať problém,ak cítim tlak ďasna na konkrétny zub?

Dobrý deň,
aký môžem mať problém,ak cítim tlak ďasna na konkrétny zub?Všetky zuby a ďasná sú v poriadku,potvrdené aj RTG snímkou,aj konkrétne ešte zub-26 vyšetrený samostatnou snímkou.Vyšetrený aj paradont,sonda len potvrdila,že je všetko ok.Pred dvoma týždňami vyšetrenie na ORL-všetko v poriadku,žiadny zápal dutín,akurát v nose a hrdlo stafylokok,ktorý bol preliečený atb(ciprolon),po opakovaných výteroch-stafylokok žiadny.Ten tlak na zub už je menší,ale stále tam je.Plomba v tom zube je od roku 1998,takže sa môže stať,že aj keď RTG neukázalo žiaden kaz v zube, že tá plomba môže byť stará a respektíve tlačiť a to by spôsobovalo prípadný tlak ďasna okolo zuba?Občas sa to prenesie na vedľajší.Vyšetrenie som si potvrdil ešte u dvoch zubných lekárov, nakoľko tí dvaja by vymenili plombu.Ďakujem.Prajem pekný deň.

Odpoveď

Dobrý deň,

Neviem celkom presne, čo si predstavujete pod „tlakom ďasna na zub“, ale ak tam nie je prítomný zápal mäkkých tkanív, ak parosondou vylúčuli prítomnosť vačkov, asi by som šiel po tej výplni. Tak či tak má už trinásť rokov, nie je od veci daný zub zrevidovať. Nemáte veľmi čo stratiť.

Návrat

Pridať komentár

Ďasno a zub

08. 04. 2011 12:52 | Richard | reagovať

Dobrý deň,

tak som objednaný na výmenu plomby a dentálnu hygienu,vraj len jemne potrebujem dočistiť.Ešte chcem podotknúť, že aj keď ďasná nekrvácajú a nie sú zapálené(sú bledoružové),takisto sonda nepotvrdila par.vačky,sú okolo daného zuba trošku opúchnuté.Skrátka cítim, že takto nemajú byť,je to presne taký pocit opuchu,či zápalu,zvláštne bolo,že keď som bral tie atb,tak som necítil nič a ďasná trošku odpuchli.Vyšetrenie mäkkých tkanív sa robí tiež tou sondou,či RTG?ˇMôže mi toto spôsobiť aj stará plomba? Ďakujem za Vaše odpovede, ani neviete ako veľmi mi pomohli.Prajem veľa úspechov a ešte raz ďakujem.

Pridať komentár

Štítky