Otázka na tému Bolesti zubov

Bolesť po extrakcii zubov

Dobry den.Je presne tyzden od extrakcie zubov 18 a 48.Prve dva tri dni to bolo v poriadku, ale od soboty ma trapi neskutocna bolest.Vystriedala som niekolko analgetik.Aulin aj Flector zabrali,no po 3 hodinach sa bolest vzdy vrati a nemozem prekrocit davkovanie.Panadol alebo Novalgin zase nezaberaju.Je to strasne neprijemne,v noci nespim.Je to normalne a iba musim vydrzat?

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdepodobne sa u Vás infikovalo zubné lôžko, v takom prípade sa doporučuje revízia – v zvodovej anestéze sa lôžko znovu vyčistí a nechá zaliať krvou, aby sa v ňom vytvorila krvná zrazenina, ktorá je podmienkou dobrého hojenia. Počas zákroku je dobré miestne nechať pôsobiť ozón, prípadne sa nasadia antibiotiká (ak telesná teplota presahuje 38 stupňov Celzia).

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Bolesti zubov

18. 11. 2013 14:05 | Peta | reagovať

Dobrý deň po extracii hornej 7 ma začala po 5 dňoch bolieť 7 na druhej strane teraz ma bolia všetky zuby je to normálne?

RE: Bolesti zubov

18. 11. 2013 19:41 | rudolf novotný | reagovať

Nuž, nie je to celkom bežné. Ak je tá druhá sedmička zdravá, tak skúste počkať pár dní, či to nejako nebude súvisieť s hojením tej vytiahnutej sedmičky. Je však celkom možné, že je tam kaz alebo iný problém, ktorý s ťahaním nesúvisí..

Pridať komentár

Štítky