Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Pohyb a bolesti zubov po nasadení strojčeka

Dobrý den..pred 2 dnami mi zubárka nasadila oblúk(niečo ako strojček). Cítim neustále bolesti a hrozne sa mi hýbu zuby.Tie ktoré sa mi nehýbu ma nebolia…Prosim Vás Prečo sa mmi hýbu?

Odpoveď

Dobrý deň,

tzv. strojček (ortodontický aparát) sa používa väčšinou na korekciu odchýlok v polohe zubov, to znamená, že dochádza k posunom zubov na požadované miesto. Pri každom takomto posune zubov dochádza k zmenám v tzv.ozubici a k prestavbe kosti, čo sa navonok prejavuje na začiatku liečby bolesťou. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že takúto bolesť môžte pociťovať aj týždeň. U detí je táto doba väčšinou kratšia. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte svoju lekárku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Ako si čo najlepšie vyčisť zuby s fixným strojčekom ?

02. 02. 2013 16:35 | Lea | reagovať

Po nasadení strojčeka sa zuby umývajú oveľa ťahšie a neviem aké veci mám na to okrem zubnej kefky použiť. Navyše sa bojím, že ked my strojček pojde dole tak na miestach kde bol ostanú zažltnute alebo pokazené zuby.

Pridať komentár

Štítky