Mám problém s medzierkou medzi prednými zubami II

Dobrý deň. Mám problém s medzierkou medzi prednými zubami. Mala som už dva krát prestrihávanú brázdičku, nočný strojček, potom nočný strojček s remeňom okolo hlavy (ten mi dosť pomohol) a nakoniec teraz mám už 2 roky fixný strojček. ten mi však ešte zväčšil medzeru a dokonca vytvoril ešte jednu, menšiu. Mám 18 rokov a nie je tento problém príjemný, chcela by som mať konečne úsmev bez medzierok. Chcela by som sa opýtať, či by sa to dalo riešiť už spomínaným vyplnením, vlastne nadrobením zubov a aká by bola cena zákroku. Ďakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

V prípade, že je medzierka stabilná, je náprava pomocou dostavieb fotokompozitom možná. Pokiaľ má tendenciu sa rozširovať, nemá to zmysel, jedine že by sa zuby zdlahovali napríklad pomocou sklenených vláken.

Cena za takýto zákrok môže byť rôzna, v niektorých ambulanciách za takýto zákrok zaplatíte možno len 30 eur, inde možno aj 300. Samozrejme že rovnako veľké môžu byť aj kvalitatívne a estetické rozdiely vo výsledku, ktoré však samozrejme nemusia vždy korelovať s výškou platby.

Návrat

Súvisice otázky

Štítky