Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Môžu sa horné zuby pokriviť vplyvom postavenia dolných zubov?

Dobry den. Chcela by Vas poziadat o radu. Nosim fixny aparat na hornych zuboch. A pani ortodontistka mi odporuca dat si ho aj na dolne zuby. Moje dolne zuby su ale rovne, len na odtlacku ktory mi pani ortodontistka spravila nemaju uplne tvar polkruhu,ale trosicku pripominaju lichobeznik. Ale krive niesu. Preto nemam chut davat si fixny aparat aj na done zuby, kedze na pohlad krive niesu a stoji to nejake peniaze. Pani ortodontistka tvrdi, ze ak si ho na dlne zuby nedam, po case sa mi horne zuby mozu pokrivit pretoze sa budu prisposobovat dolnym zubom. Chcem sa teda opytat na Vas nazor, ci sa horne zuby mozu casom pokrivit koli dolnym. Dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Áno, možné to je.

Strojček na zubyStrojček na zuby
Pravdepodobnosť neúspechu liečby postavenia horných zubov však samozrejme závisí od stupňa postihnutia postavenia dolných zubov. Ja osobne nie som za paušálne nasadzovanie strojčeka na obidva oblúky (hore aj dole), no ja nie som ortodontista a viem že oni to takto často doporučujú. Je to len na dôvere v správnosť úsudku Vášho čeľustného ortopéda. Ak si nie ste istý, dohodnite si konzultáciu aj u iného ortodonta a uvidíte. Ak však dolný strojček napriek odporúčaniu odmietnete, nemáte veľmi nárok na sťažnosti v prípade neúspechu dlhodobej liečby.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky