Otázka na tému Bolesti zubov

Neurčitá bolesť

Dobrý deň,

asi pred mesiacom som absolvovala preventívnu prehliadku,panoramatický rontgen,vlastne všetko.Zuby a ďasná mám v poriadku,ale nad ľavým horným zubom múdrosti,keď sa dotknem ďasna,tak to zabolí a prenesie sa to niekedy aj zuby pred ním.Potom to ustúpi.Zuby však nebolia,akurát som mala na tej 8 a 7 maličký kaz.To je opravené.Inak je vraj všetko ok.Neviete z čoho tá neurčitá bolesť je?Mám dobrú lekárku a povedala mi,že všetky zuby sú v poriadku a že je možné,že ešte sa trochu tlačí von ten zub múdrosti.Ja mám pocit,že už je vonku dosť dlho na to,aby sa to ozvalo až teraz.Mám 33 rokov.Inak som zdravá,lebo mám aj iné preventívky.Bola som aj u inej lekárky a tá mi potvrdila,že sa nemám čoho obávať a že si to mám vyplachovať z Listerinom, že to prejde.Čo si myslíte o tom vy? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Technicky je možné, že si na danom zube nedokážete kvalitne umyť zubné plôšky práve kvôli jeho neprístupnosti pre veľkú zubnú kefku. To môže mať za následok dlhodobú prítomnosť povlaku a teda aj zápal ďasna. Riešením by bolo zaradenie jednozväzočovej kefky do čistiaceho repertoáru (skúste Curaprox CS1006).

Inou možnosťou by mohlo byť, že sa spomínaný zub ešte stále posúva a prerezáva a v tom prípade s tým neurobíte nič. Taktiež by sa mohlo jednať o stázu zvyšku potravín v medzizubnom priestore medzi sedmičkou a osmičkou a v tom prípade je vhodné dôslednejšie používanie medzizubnej kefky alebo dentálnej nite (ktoré by tak či tak mali byť použité raz denne). Bez vyšetrenia Vám žiaľ neviem poskytnúť viac informácií.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Ďasno

15. 03. 2011 01:09 | Mirka | reagovať

Dobrý deň,
tak bola som ešte na krčno-nosno-ušnom, všetko v poriadku,žiaden zápal,ale z výteru mi zistili v nose a hrdle zlatého stafylokoka.Môže mi spôsobiť to,že mám akoby navreté ďasno,aj keď je inak a podľa lekárky poriadku a akoby bolo prechladnuté,aj keď zápal v dutinách a nikde nie je?Viem,čo na stafylokoka teoreticky zaberá,mala som s ním tú česť,ale po roku som ho opätovne chytila od známej, ktorá ho ešte má(pravdepodobne som mala zníženú imunitu).Ďakujem za Vašu odpoveď.Pekný deň.

RE: Ďasno

15. 03. 2011 01:09 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Úprimne povedané, je to dosť málo pravdepodobné… Dôležité bude, v akom stave je závesný aparát postihnutého zuba, čo sa dá vyšetriť parodontologickou sondou a detailným rentgenom. Pokiaľ je objektívne deštruovaný, bude na mieste zvážiť užitie antibiotík, nie je okolo zuba prítomný pravý parodontálny chobot, ide pravdepodobne o lokálny zápal ďasna z vonkajšej príčiny a treba upraviť hygienu, prípadne zaradiť masáž postihnutej oblasti (bližšie Vám to objasní dentálna hygienička).

RE: Ďasno

17. 08. 2016 10:54 | Klára | reagovať

Je to možné!

...

17. 08. 2016 10:52 | Žofka | reagovať

Dobrý deň!

Pridať komentár

Štítky