Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Sériová extrakcia zubov

Dobrý deň, chcem sa spýtať na Váš názor na sériovú extrakciu 14 zubov, či je to šetrnejší spôsob ako postupné ťahanie, lebo môj všeobecný lekár mi to neodporúča, vzhľadom na moju slabú konštrukciu a kardiologické a iné problémy/osteoporoza, chluchota,krčná chrbtica. Mám už aj svoj vek. Ja by som však ich najradšej dala všetky naraz, len sa bojím, či v tom kresle neostanem. Som alergická na lieky aj na jód. Zaujíma ma aj finančná stránka v tomto prípade. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Z môjho pohľadu je rozumnejšie to ťahať po dvoch troch, maximálne štyroch zuboch. Sériovú extrakcia by bola výhodnejšia, iba ak by to robil šikovný stomatochirurg a ten by Vám pred zašitím rán po ťahaní vyhladil alveolárnu kosť (to je tá, z ktorej zuby vyrastajú ), čo by znížilo pravdepodobnosť, že by Vás protéza mohla niekde tlačiť. Vačšinou sa ale postupuje tým prvým spôsobom a pri vašom celkovom zdravotnom stave by to bolo asi rozumnejšie.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky