Otázka na tému Mŕtvy zub

Vytláčanie hnisu z mŕtveho zuba

Dobrý deň. Pred pár dňami mi očervenela a opuchla časť ďasna nad predným horným zubom, ktorý už bol zaplombovaný. Zubárka skonštatovala, že mi odumrel zub, zo spodnej strany zuba my vyvŕtala dieru a snažila sa mi cez ňu vytlačiť hnis, no nepodarilo sa jej to, tak mi hnis vytlačila cez ďasno. Keďže som na tri týždne odcestovala z miesta bydliska, kde mám zubárku, nemohla mi viac s tým nič robiť a nechala mi dieru v zube, ktorú si mam čistiť ihlou (ktorú mi dala), vytláčať hnis ak sa mi bude tvoriť a pre prípad núdze mi predpísala antibiotiká. A mám sa zastaviť, keď už budem doma, že mi to bude liečiť. Takže už týždeň mám otvorený zub a vytláčam si hnis. Chcem sa spýtať či jej postup bol správny, je v poriadku mať tak dlho otvorený zub? Začínam mať strach z ďalšej návštevy pri nej, lebo nejako sa mi to nezdá po prečítaní pár internetových stránok. ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdu povediac, „vytláčanie“ hnisu rozhodne nie je na mieste, pretože sa môže zbytočne tlakom prstov šíriť aj do zatiaľ zdravých tkanív… Čo sa týka Vašej otázky, tak v niektorých prípadoch nie je chybou nechať nejaký čas zub otvorený, no nemalo by to trvať dlhšie ako pár dní. Keď sa vrátite domov, rozhodne by ste sa mali pustiť do serióznej koreňovej liečby daného zuba.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Vyvrtany zub

02. 08. 2016 13:21 | Gabca | reagovať

Dobry den, mne zubarka tiez vyvrtala zub, aby mi mal kadial vytekat hnis, lebo sa mi robil niekolko rokov bolavy vacok nad zubom. Kedze kojim, nemohla mi dat antibiotika, iba mi ho raz zacas vycistila. Uz je tomu rok a mne sa zlomil. Postupovala spravne?

Pridať komentár

Štítky