Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Fixný strojček - je nutná aj výmena zámkov?

Dobry den mam fixny strojcek uz rok a pol a chcela by som sa opytat, ci by nemal zubar vymienat aj zamky pri vymene gumiciek mam priatelov ktorym zamky zubari vymienaju a bojim sa aby som nemala po zlozeni strojceka flaky na zuboch . Dakujem 

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ zámky pevne držia na zuboch, nemá zmysel ich vymieňať. Vašim priateľom ich lekári vymieňajú pravdepodobne preto, že sa uvoľnili, alebo im v priebehu liečby nasadzujú iný typ drôteného oblúka, ktorý do pôvodných zámok nepasuje.

Strojček na zubyStrojček na zuby

Je dôležité si uvedomiť, že fľaky na sklovine ako svedok nosenia fixného aparátu v minulosti majú pôvod v dlhodobej prítomnosti zubného povlaku na rozhraní zámky a skloviny a možno im predísť jedine perfektnou ústnou hygienou pomocou špeciálnych zubných kefiek (napríklad jednozväzočkové kefky) a remineralizáciou kritických miest napríklad pomocou ToothMouse alebo MI paste, čo sú skvelé prípravky práve aj na tieto účely.

strojcek.jpgstrojcek.jpg

Žiaľ, viete si ich objednať len cez stomatológa, na slovensku ich distribuuje firma Eudent.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Dobrý deň,

02. 05. 2011 18:37 | Suráková Jana, MUDr. | reagovať

chcem sa opýtať,dcéra má fixný strojček na zuby asi tretí mesiac,po mesiaci sa jej odlepili zámky,bezplatne nám ich zalepil,ale za dva týždne sa jej jed zámok znova odlepil,doktor nám tvrdí,že ho odbila,ale ona ani za tie dva týždne necvičila,vraj sa jej to mohlo stať vo spaní,dcéra už schudla 7kíl,bojí sa čokoľvek tvrdšie zjesť,vraj si mám zaplatiť 20€ za zámok,strojček ma stojí 1500€,ja som zaplatila polovicu a polovicu keď ho zloží,asi po dvoch rokoch,je to dosť veľká suma na to,aby som si dovolila platiť za nekvalitnú prácu,musíme za ním cestovať a beriem si dovolenku,veď hádam by to malo byť zalepené ,tak aby to neodpadlo,čo mám robiť?Ďakujem

Veľká bolest pri menení gumičiek strojčeka

14. 04. 2015 11:19 | Janka | reagovať

Dobrý deň. Mám strojček hore 3 mesiace a dole 2 týždne. Citlivosť a bolesť zubov väčšinou nie je veľká a dá sa zvládnuť. Ale na kontrole pri menení gumičiek a ďalších úkonoch je tá bolesť hrozná. Všetky zuby sú citlivé a tlak zubára na ne vytvára ohromnú bolesť. Bude to tak stále alebo iba teraz na začiatku? Neviem si predstaviť, že by som toto mala podstupovať každý mesiac 2 a pol roka :( Lebo toľko asi strojček budem mať. Ďakujem za odpoveď :)

Pridať komentár

Štítky